• In English
 • МОН практично завершило роботу щодо профільного закону «Про професійну освіту»
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 07 червня 2019 року о 16:26

  МОН практично завершило роботу щодо профільного закону «Про професійну освіту».

  Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час візиту до нещодавно створеного НПЦ у Отинійському професійному ліцеї енергетичних технологій  6 червня 2019 року в Івано-Франківській області.

  «Ми вже давно почали працювати над модернізацією професійної освіти. Так, з 2016 року триває інвестиційна програма Уряду зі створення на базі закладів професійної освіти модернізованих навчально-практичних центрів за найбільш гостродефіцитними на ринку праці професіями. Протягом 2016-2018 років вже було інвестовано 200 млн гривень. Це дозволило створити 100 навчально-практичних центрів. Цьогоріч виділено ще 50 млн гривень на відкриття таких центрів. Це дозволить закласти ще близько 50 НПЦ. І ось тут ми сьогодні бачили один з таких центрів, куди закуплено обладнання для навчання електромонтерів. Це зовсім інша якість освіти, коли діти мають можливість вчитися на сучасному обладнанні, а не раритетах 1970-х років», – зазначила Лілія Гриневич.

  Вона додала, що реформа професійної освіти супроводжуватиметься не лише масштабною модернізацією інфраструктури, а й зміною стандартів та навчанням майстрів і вчителів, що викладають у профтехах.

  Лілія Гриневич нагадала, що кошти для такої масштабної трансформації вже є – 17 грудня 2018 року було підписано Угоду між Україною та Європейською Комісією про фінансування проєкту «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України». Завдяки ній Україна отримає грант у розмірі 58 млн євро для впровадження змін.

  У межах третього компоненту Проєкту (36 млн євро) заплановано продовжити роботу, розпочату Урядом, щодо оновлення матеріально-технічної бази закладів профосвіти. Зокрема, через створення мережі Центрів професійної досконалості.

  Проєктом передбачено започаткування 7 багатофункціональних багатопрофільних Центрів. Кошти підуть на реконструкцію чи зведення будівель, закупівлю інструментів та обладнання тощо.

  Також надаватимуться малі гранти на цільові покращення у закладах профосвіти.

  Водночас, щоб забезпечити такі Центри в кожній області, між МОН України та Європейським інвестиційним банком підписано Меморандум про підтримку проєкту «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України». Він передбачає можливість залучення кредитних ресурсів на пільгових умовах до 25 років під 1,5-2 відсотки.

  Нагадуємо, що в Україні з’явиться система моніторингу працевлаштування випускників профтехів та вишів.