• In English
 • МОН: Починається підготовка Нацстратегії із захисту дітей в Інтернеті
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 09 жовтня 2019 року о 18:01

  Батьки та діти можуть долучитися до розробки Національної стратегії із захисту дітей в Інтернеті. Механізм простий - потрібно відповісти на запитання експертів в онлайн-анкеті. Відповідні опитувальники поширив офіс Уповноваженого Президента з прав дитини сьогодні, 9 жовтня 2019 року.

  «Більшість дітей в України користується Інтернетом, проте нарівні із корисними можливостями в ньому є і певні небезпеки: ризики кібербулінгу, онлайн-грумінгу тощо. Саме тому в Україні розпочався підготовчий етап до розробки Національної стратегії із захисту дітей в Інтернеті. Робота над стратегією виконується за підтримки Міжнародного союзу електрозв’язку, Уповноваженого Президента України з прав дитини та Міністерства освіти України», – відзначила експерт із захисту дітей від насильства офісу Уповноваженого президента України з прав дитини Анастасія Дьякова.

  Розробка Нацстратегії відбуватиметься у такі етапи:
  1. Проведення дослідження щодо поточного стану проблеми в Україні, зокрема, за допомогою онлайн-опитувань серед батьків та дітей, а також партнерів із державного, громадського та приватного секторів.
  2. Візит міжнародних експертів до України, який заплановано на 11-15 листопада поточного року з метою налагодження подальшої співпраці.
  3. Розробка та презентація рекомендацій Міжнародного союзу електрозв’язку, обговорення напрацювань та створення плану дій з розробки стратегії (18-19 грудня поточного року).

  Рекомендації міжнародних експертів, розроблені за участю профільних представників українського державного, громадського та приватного секторів, і ляжуть в основу майбутньої стратегії з захисту дітей в Інтернеті, яка буде розроблена вже наступного року.
  Долучитись до дослідження, заповнивши онлайн-опитування, можна:

  Нагадуємо, що  у 26 школах почався пілот із впровадження програми розвитку м’яких навичок СЕЕН: соціально-емоційного та етичного навчання.