• In English
 • МОН: Нацфонд досліджень відкрив прийом заявок на перший конкурс – подати проект можна до 15 червня
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 15 травня 2020 року о 11:38

  Почався прийом заявок на перший конкурс наукових і науково-технічних проєктів Національного фонду досліджень – “Наука для безпеки людини та суспільства”. Можливість подачі проєктів була відкрита сьогодні, 15 травня 2020 року, на /сайті Фонду/.

  Дедлайн прийому заявок – 15 червня 2020-го (23:59 за київським часом). Експертиза та оприлюднення результатів – до 7 серпня.

  “Цей конкурс ми проведемо повністю онлайн. Щоб податися на нього, науковому керівнику проекта та всім виконавцям потрібно попередньо зареєструватися на сайті Фонду. Потім хтось один із них має заповнити заявку онлайн і додати кілька документів у pdf-форматі. Жодних стосів паперів “у папках на зав’язках” привозити чи відправляти поштою не потрібно”, – пояснив голова Фонду Леонід Яценко.

  Загальний бюджет конкурсу на 2020 рік становить 100 млн грн. Максимальна сума фінансування проектів:
  із терміном виконання 2020 року – до 5 млн грн;
  із терміном виконання у 2020-2021 рр. – до 10 млн грн.

  Конкурс є колективним. Його учасниками можуть бути наукові групи, до яких входять вчені як з однієї, так і з різних наукових установ. Один науковець може бути представленим у максимум 2-х заявках, поданих на конкурс, і бути керівником лише в одній з них.

  Науковий керівник та принаймні один виконавець проекту повинні мати науковий ступінь, отриманий або визнаний в Україні, наукові публікації в періодичних виданнях, що індексуються Scopus і/чи WoS, та/або наукові монографії (для суспільно-гуманітарних наук) у відповідній галузі знань.

  Із докладними умовами конкурсу, вимогами до проектів і формами документів, можна ознайомитися в офіційному оголошенні.

  Наступним етапом буде формування сьогодні, 15 травня, комісії конкурсу. До неї увійдуть визнані науковці, запропоновані кожною секцією наукової ради Фонду (не менш як 7 від секції).

  Після закінчення прийому заявок, комісія перевірятиме їх на відповідність критеріям. У разі відповідності передаватиме на розгляд експертів – їх буде не менш як 3 на кожен проект, зокрема й іноземні експерти. Кожен експерт має повідомити комісію про відсутність конфлікту інтересів із авторами проекту або заявити про самовідвід.

  Оцінювання проекту відбуватиметься за 5-бальною шкалою за 4-ма аспектами:
  ● якість запланованого дослідження (ваговий коефіцієнт 0.2);
  ● значущість проекту для подальшого розвитку науки/техніки/технологій/ суспільства (ваговий коефіцієнт 0.3);
  ● якість і реалістичність запропонованого плану виконання проекту (ваговий коефіцієнт 0.3);
  ● науковий доробок виконавців проекту (ваговий коефіцієнт 0.2).

  Оцінка за кожним аспектом визначається як середня зважена оцінка за кількома окремими критеріями. Кінцева оцінка проекту вираховується як середнє зважене оцінок за аспектами. Для зручності отримана оцінка перетворюється в бали шляхом множення на 20. Тож максимальний бал, який може отримати проект, становить 100 балів.

  За підсумками експертизи комісія конкурсу сформує рейтинговий список проектів і надасть пропозиції щодо переможців та обсягу фінансування їхніх робіт. Остаточні результати затвердить наукова рада НФД, після чого їх оприлюднять на сайті Фонду.

  “Тобто конкурс відбуватиметься за максимально чіткими та прозорими правилами й процедурами”, – наголосив Леонід Яценко.

  Нагадуємо, що початок другого конкурсу наукових і науково-технічних проектів Національного фонду досліджень запланований на 18 травня 2020 року.