• In English
 • МОН: Кривий Ріг підтримує реалізацію проекту «Президентський університет»
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 29 грудня 2021 року о 15:16

  28 грудня 2021 року у Криворізькому національному університеті відбувся круглий стіл за участю заступника Міністра освіти і науки з питань європейської інтеграції Олексія Шкуратова, науковців і освітян.

  «Метою проекту є створення інноваційного закладу вищої освіти, випускники якого володітимуть якісними прикладними знаннями та лідерськими навичками. Президентський університет – відкрита екосистема. У наукових розробках і дослідженнях, які проводитимуться на його базі, зможуть взяти участь талановиті студенти, науковці та викладачі з усіх областей України», – зазначив заступник Міністра.

  Олексій Шкуратов наголосив, що цьогоріч відбулися всі заплановані заходи відповідно до Плану Кабінету Міністрів щодо реалізації концепції «Президентського університету». Головною метою проекту є створення Інноваційного науково-технологічного парку на базі Президентського університету, у межах якого будуть відкриватися представництва українських і провідних міжнародних компаній, корпорацій, здійснюватися розробки, технологічні відкриття та розвиватися стартапи. Наразі обговорюється створення окремого закону, який регулюватиме діяльність Інноваційного науково-технологічного парку, у подальшому закон поширюватиметься на всі ЗВО України.

  Ректор Криворізького національного університету Микола Ступник наголосив, що проект «Президентський університет» є актуальним, амбітним і своєчасним, оскільки сприяє перезавантаженню, оновленню та трансформації освітньої системи.

  Ректор Криворізького державного педагогічного університету Ярослав Шрамко звернув увагу на те, що галузь вищої освіти України потребує суттєвих змін задля входження в європейський і світовий освітній простір.

  «Україна потребує взірцевого закладу освіти, який стане флагманом наукових інновацій», – підкреслив Ярослав Шрамко.

  До обговорення приєднався професорсько-викладацький склад закладів вищої освіти Кривого Рогу, висловивши безперечну підтримку проекту. Було зазначено, що для побудови Президентського університету науково-педагогічна спільнота має міцний фундамент із позитивного досвіду, освітніх міждисциплінарних програм і наукових досліджень.

  Освітяни впевнені, що Президентський університет зможе об’єднати кращі здобутки вітчизняної вищої освіти та наукової складової задля розвитку всіх ЗВО країни.

  Нагадаємо, Дніпропетровщина приєднується до реалізації проекту «Президентський університет».