• In English
 • МОН готове долучити переможців конкурсу “Учитель року” до навчання педагогів, - Лілія Гриневич
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 02 жовтня 2018 року о 18:15

  Успіх реформи Нова українська школа безпосередньо залежить від учителів, і Міністерство освіти і науки готове підтримати переможців конкурсу “Учитель року”, які хочуть ділитись власним досвідом та поширювати сучасні педагогічні практики. Про це сказала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з переможцями та лауреатами Всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2018”, яка пройшла сьогодні, 2 жовтня 2018 року, у залі колегії МОН.

  “Зустріч з педагогами-практиками традиційно є можливістю почути про реалізацію освітньої реформи зсередини. Ваша об'єктивна оцінка новітніх методик та сучасного освітнього середовища допомагає нам вдосконалювати систему освіти і підвищувати її якість. Коли я бачу учителів, як ви, у мене відроджується надія, що ми зробимо реформу швидше, ефективніше. Ми зацікавлені в таких активних, світлих і професійних учителях, як ви”, – наголосила Лілія Гриневич.

  Під час зустрічі учасники обговорили питання підвищення якості вивчення як української, так і іноземних мов, з'ясували комунікативні методики, які допоможуть першокласникам НУШ швидше адаптуватися до навчання. Серед інших тем – підготовка молодих учителів у вишах, підвищення інтересу школярів до фізичної культури, збереження здоров’я дітей.

  Зокрема, Дмитро Лазебний-Чоловський – переможець у номінації “Фізична культура” – розповів, що вчителям його предмета не вистачає матеріалів для розвитку своїх навичок.

  “Вчителі фізкультури “старого загартування” часто надто тиснуть на дітей, не дають їм нормально розвиватися. Думаю, багатьом педагогам бракує усвідомлення, що ми не готуємо спортсменів та олімпійських чемпіонів, а є провідниками дітей у світ здорового способу життя, принаймні так це сприймаю я. Можливо, виправити ситуацію могли б такі дистанційні курси, як для вчителів початкової школи, що робили цьогоріч. Я його пройшов, пройшов курс з інклюзивної освіти, там багато корисного, але специфічної інформації для вчителів фізкультури мало. Для мене це не така велика проблема - я працюю в Києві, тут багато великих шкіл та вчителів, ми можемо ділитися досвідом, а от для вчителів з маленьких міст та шкіл це важко”, – повідомив педагог.

  Лілія Гриневич відповіла, що саме вчителі-переможці та лауреати конкурсу “Учитель року” могли б стати тими, через кого поширюватиметься така інформація. Вона доручила профільному Інституту залучати їх до підготовки матеріалів для підвищення кваліфікації вчителів.

  Міністр також вручила вчителям почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України. До пакета нагород увійшли також ювілейні монети “Серце віддаю дітям”, які Національний банк України випустив до 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського.

  Нагадаємо, що до 15 жовтня 2019 року триватиме реєстрація учасників Всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2019”. Цьогоріч конкурс проводитиметься у номінаціях “Географія”, “Захист Вітчизни”, “Французька мова”, “Вчитель інклюзивного класу” та “Основи здоров’я”.