• In English
 • МОН: Розширено права для здобувачів освіти на отримання пільгового кредитування
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 16 грудня 2020 року о 17:42

  Сьогодні, 16 грудня 2020 року, ухвалено постанову КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 975 та від 29 серпня 2018 р. № 673».

  Постанова розширює права здобувачів освіти на отримання пільгового кредитування на навчання.

  Ухвалене рішення Уряду дозволяє надавати пільгове кредитування здобувачам закладів фахової передвищої освіти, що мають акредитовані в установленому порядку відповідні освітні програми за освітніми рівнями молодшого бакалавра, бакалавра, освітньо-професійні (освітні) програми за освітньо-професійним ступенем фахового молодшого бакалавра або сертифікати про акредитацію відповідних освітньо-професійних (освітніх) програм за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста (до закінчення терміну дії).

  Пільговий кредит здобувачам освіти певного року (років) навчання за однією і тією самою освітньо-професійною (освітньою) програмою (спеціальністю) надається тільки один раз на підставі угоди за типовою формою.

  Для отримання пільгового кредитування вступник, який належить до зазначених у постанові категорії осіб, надає письмову заяву до Приймальної комісії закладу. За результатами складання вступних випробувань ухвалюється рішення щодо зарахування вступника до закладу освіти з оплатою навчання у вигляді пільгового кредитування.

  Раніше така норма поширювалася лише на здобувачів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

  Нагадаємо, МОН розробляє нові стандарти фахової передвищої освіти.