• In English
  • МКІП співпрацює з американськими партнерами з питань збереження культурних та історичних памʼяток України

    16 травня в онлайн-форматі пройшла зустріч керівництва Міністерства культури та інформаційної політики України з представниками Уряду та інституцій США у сфері культури. Обговорили шляхи збереження культурних памʼяток України та протидії їхнього знищення росіянами.

    У зустрічі взяли участь з української сторони - Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар, заступник Міністра з питань європейської інтеграції Катерина Чуєва, а також посол України в США Оксана Маркарова. З боку США - заступник Державного Секретаря США Лі Саттерфілд, Ерік Каталфамо, Челсі Фріланд, керівництво Смітсонівського інституту - Річард Курін, Корі Вегенер, Катарін Хансон та американські партнери у галузі культурної політики Хайден Бассет та Мартін Першлером.

    Колеги зі Сполучених Штатів Америки висловили солідарність з Україною та заявили про готовність допомогти оцінити завдані рашистами збитки і сприяти поверненню до України нашої спадщини.

    «Сьогодні Україна переживає складні часи, борючись за демократичні цінності. Ми вдячні нашим американським партнерам за таку підтримку в культурній сфері. Кожна з ініціатив, кожен фонд і кожна зустріч наближає нас до перемоги. Ми поглиблюємо нашу співпрацю у напрямку відновлення культурної спадщини, що була зруйнована росіянами. Впевнений, разом ми все відновимо, а ворог отримає справедливе покарання. Адже його злочини відбуваються на очах в усього світу», — зазначив під час зустрічі Олександр Ткаченко.