• In English
 • Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи дніпровських та Дністровського водосховищ на січень 2021 року
  Державне агентство водних ресурсів України, опубліковано 30 грудня 2020 року о 11:49

  Під головуванням першого заступника Голови Олексія Кузьменкова 29 грудня у режимі онлайн-конференції відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ.

  За інформацією Укргідрометцентру, прогноз притоку дніпровських водосховищ складає 73% від норми. Зокрема, водність Дніпра біля Києва у січні очікується в середньому 665 куб. м/с, або 73% від норми (норма січня – 906 куб. м/с). Каскад дніпровських водосховищ станом на 28 грудня наповнено на 86,5% від проектного.

  Разом з тим, за інформацією Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ, стан води у дніпровських водосховищах за вмістом розчиненого кисню та біогенних речовин задовільний.

  Також учасниками засідання обговорено гідрологічну ситуацію у басейні Дністра, враховуючи інформацію Укргідрометцентру про приплив води до Дністровського водосховища, який у січні очікується у межах 80-140 куб. м/с, або 66% від норми.

  У результаті членами Міжвідомчої комісії узгоджено, що для забезпечення водокористувачів на розташованій нижче Дністровської ГЕС українській ділянці Дністра, враховуючи приплив до Дністровського водосховища, здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше ніж 100-120 куб. м/с. Режим пропуску дощових паводків встановлюватиметься у робочому порядку в кожному випадку окремо.

  У підсумку Міжвідомчою комісією, враховуючи гідрологічну обстановку в басейнах Дніпра та Дністра, гідрологічний прогноз на січень, узгоджено оптимальні режими роботи каскаду дніпровських та Дністровського водосховищ на січень 2021 року.

  Детальніше із режимами роботи дніпровських та дністровських водосховищ можна ознайомитися на сайті Держводагентства за посиланням: https://www.davr.gov.ua/rezhymy-roboty-vodoskhovyshch