• In English
 • Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи дніпровських та Дністровського водосховищ на березень 2021 року
  Державне агентство водних ресурсів України, опубліковано 03 березня 2021 року о 15:10

  2 березня відбулося онлайн-засідання Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи дніпровських та Дністровського водосховищ.

  Спершу учасники засідання заслухали інформацію представника Укргідрометцентру, згідно з якою водність Дніпра біля Києва у березні очікується в середньому 1450 м³/с, або 99% від норми (норма березня – 1455 м³/с).

  У лютому каскад дніпровських водосховищ працював у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 1 березня його наповнення складає 87,4% від проектного.

  Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на березень, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія узгодила режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у березні.

  Крім того, учасники засідання обговорили гідрологічну ситуацію в басейні Дністра. За інформацією Укргідрометцентру, приплив води до Дністровського водосховища у березні очікується в межах 350-450 м³/с, або 98% від норми, 38% забезпеченості.

  З огляду на гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку в басейні Дністра, комісія запропонувала для забезпечення водокористувачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра, враховуючи приплив до Дністровського водосховища, здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф Нижньодністровської ГЕС витратами не менше ніж 110-120 м³/с.

  За результатами засідання Міжвідомча комісія, враховуючи гідрологічну обстановку в басейнах Дніпра та Дністра, узгодила оптимальні режими роботи каскаду дніпровських та Дністровського водосховищ на березень 2021 року.