• In English
 • Міжнародні партнери продовжують підтримувати МВС у подоланні наслідків збройної агресії рф в гуманітарній сфері
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 11 листопада 2022 року о 11:26

  Заступник Міністра внутрішніх справ України Мері Акопян провела онлайн-зустріч із Тімоті Ланнаном, очільником Євроатлантичного центру НАТО з координації реагування на катастрофи. 

  Заступник Міністра висловила подяку стороні НАТО й команді Євроатлантичного центру НАТО з координації реагування на катастрофи за надзвичайну підтримку та розвиток конструктивного співробітництва, а також вагомий вклад Центру в подоланні наслідків збройної агресії рф. 

  Мері Акопян та Тімоті Ланнон обговорили поточну гуманітарну ситуацію, безпекові виклики і загрози цивільному населенню України в умовах воєнного стану.
  «Широкий спектр загроз на всій території України вимагають швидкого, рішучого та злагодженого реагування всіх органів системи МВС України для забезпечення ефективного надання екстреної допомоги населенню у разі виникнення загрози здоров’ю, життю, майну або навколишньому середовищу», – зазначила заступник Міністра.

  Сторони докладно обговорили поточний стан, перспективи та проблемні питання реалізації спільних з НАТО проектів. 

  У контексті подальшого розвитку співпраці між МВС та Євроатлантичним Центром, Мері Акопян поінформувала міжнародних партнерів про пріоритетні напрямки потреб МВС та органів всієї системи. Зокрема, обговорювали перспективи розвитку співпраці у сфері гуманітарного розмінування, розвитку спроможностей медичних підрозділів та психологічної реабілітації, надання допомоги для забезпечення потреб, пов’язаних з прогнозованим погіршенням гуманітарної  ситуації у зимовий період.

  Довідково

  Євроатлантичний центр НАТО з координації реагування на катастрофи (EADRCC) - головний цивільний механізм реагування на надзвичайні ситуації НАТО. Функціонує в режимі 24/7 як система обміну даними для координації запитів та пропозицій допомоги в разі природних і техногенних катастроф, а також міжнародної допомоги під час криз і ситуацій колективної оборони.