• In English
 • Міжнародна туристична виставка «Тур’євроцентр Закарпаття-2018» зібрала рекордну кількість закордонних учасників
  Закарпатська ОДА, опубліковано 21 вересня 2018 року о 13:26

   20 вересня в Ужгороді у культурно-історичному центрі «Совине гніздо» урочисто відкрили XVII Міжнародну туристичну виставку «Тур’євроцентр Закарпаття-2018». Почесну місію дати старт масштабній події виконали голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль та ужгородський міський голова Богдан Андріїв. Долучилися до визначної події дипломати, керівники обласних установ і відомств, органів державної влади та місцевого самоврядування.

  «Тур’євроцентр Закарпаття» – це одна з найбільших регіональних виставок України, яка збирає учасників більшості областей і навіть туристичний бізнес європейських країн, – наголосив під час відкриття заходу Геннадій Москаль. – Цього року обласна адміністрація організовує виставку вже всімнадцяте, створюючи унікальну можливість для туристичного бізнесу поспілкуватися між собою, обговорити тенденції розвитку туристичного ринку, укласти договори про співпрацю. Протягом останніх трьох років туристична локація Карпати, зокрема Закарпаття, є найбільш відвідуваним регіоном і найбажанішим серед туристів. А це значить, що наша програма підтримки туризму працює. Цього року ми майже повністю вирішили проблему з підготовкою екскурсоводів, на черзі – туристичні інформаційні центри, розвиток необхідної інфраструктури для туризму. Ми залучаємо кошти Європейського Союзу, щоб створити комфортні та безпечні умови перебування туриста на території нашого регіону».

  Керівник краю також повідомив, що за підсумками попереднього моніторингу Закарпаття вкотре тримає першість за обсягом внутрішнього туризму в Україні. Погодні умови дозволяють припускати, що літній туристичний сезон в області буде тривалішим, ніж минулого року, а відтак він плавно перетече у зимовий.

  Цього року «Тур’євроцентр» встановив своєрідний рекорд із міжнародного представництва учасників. Так, Закарпаття радо вітало одинадцятьох суб’єктів туристичного бізнесу з-за кордону, зокрема, з Угорщини, Словаччини, Чехії, Німеччини.

  «Свої родзинки у галузі туризму також презентували 14 регіонів України і всі райони Закарпатської області. Загальна кількість суб’єктів на цьогорічній виставці перевищила показник у 70 учасників. Серед них і понад два десятки туроператорів, керівників закладів розміщення та харчування, господарів сільських садиб і тих, хто надає послуги з організації активного відпочинку», – розповів директор департаменту економічного розвитку та торгівлі Закарпатської ОДА Денис Ман.

  Захід охопив чотири тематичні локації, де учасники презентували свої послуги, досягнення, демонстрували промоційні матеріали. Так, велику виставкову залу зайняли іноземні та вітчизняні гості Закарпаття, сусідні із ними райони області. На верхньому майданчику «Совиного гнізда» свою продукцію пропонували закарпатські винороби, бджолярі і пасічники, майстри хендмейду, а на нижньому – представники сільського туризму із автентичною закарпатською кухнею та презентацією потенціалу зеленого туризму краю.

  Вже сьогодні між учасниками виставки почався плідний діалог щодо подальшої співпраці як на внутрішньому туристичному ринку, так і на рівні транскордонного співробітництва. Таким чином, Закарпаття одночасно стало і своєрідною комунікаційною платформою для важливої економічної галузі багатьох країн, і активним рушієм розбудови туристичної інфраструктури.

  «Тур’євроцентр Закарпаття-2018» у «Совиному гнізді» триватиме до 22 вересня. Відвідувачі зможуть долучитися до важливої події, поспілкуватися із учасниками, оглянувши їхні промоційно-презентаційні стенди, придбати продукцію місцевих виробників вина, меду та сиру.