• In English
 • Місцеве самоврядування сьогодні як ніколи потребує професійного проектного менеджменту і висококваліфікованих інженерів, – Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 22 травня 2019 року о 11:45

  Мене не задовольняє нинішня кількість проектів, які реалізуються в регіонах, їх має бути значно більше. Для прикладу, зі 150 міст обласного значення тільки 41 проводить модернізацію: хтось за трьома напрямками, подекуди за двома, а хтось і за одним. І рухатися вперед швидше заважає низька готовність місцевого самоврядування готувати необхідну проектну документацію.

  Про це у прямому ефірі на ТК «Прямий» заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

  «Ще 5 років тому в розпорядженні місцевого бюджету була тільки каса з виплати зарплати. Щоб отримати кошти на все інше – на ремонт доріг, дитсадків, комунальних підприємств – потрібно було очікувати рішення Міністра. За ці 5 років люди звикли, що кошти залишаються на місцях, причому немалі. Але професійного проектного менеджменту, висококваліфікованих інженерів, котрі можуть запроектувати нове чи модернізувати стару радянську комунальну спадщину, як не було, так і немає. У тому числі таких підприємств, які можуть ефективно зменшити своє споживання газу та електроенергії, як, наприклад, водоканал чи теплокомуненерго», – зазначив Геннадій Зубко.

  За його словами, наразі ведуться активні перемовини з урядом Канади та Литви щодо залучення їхніх проектних менеджерів до навчання інженерів та проектантів у регіонах України.