У Брюсселі завершилася 131-а сесія Ради митного співробітництва, в якій взяв участь в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.
За словами очільника ДФС, для України участь у таких заходах є можливістю заявити про результативність своєї роботи у митному напрямі для підвищення інвестиційної привабливості нашої країни та досягти більш тісного співробітництва з країнами - учасницями Всесвітньої митної організації у напрямі протидії митним правопорушенням та спрощенням митних процедур.
«Для Державної фіскальної служби співпраця з Всесвітньою митною організацією є одним з пріоритетних напрямів міжнародного митного співробітництва. ДФС бере активну участь у спільних операціях під егідою ВМО у сферах боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, захисту прав інтелектуальної власності та інших подібних заходах», – розповів Мирослав Продан.
Крім того, фахівці ДФС беруть участь у роботі Технічного комітету ВМО з митної оцінки, що дозволяє отримувати актуалізовану інформацію та відстоювати інтереси України у сфері формування методології визначення митної вартості у відповідності до Угоди Світової організації торгівлі про митну оцінку. Участь України в розробці стандартів у рамках Комітету у сфері трансфертного ціноутворення дозволить використовувати інноваційні можливості, найкращий досвід та інформацію про трансфертне ціноутворення для перевірки транзакцій між пов’язаними сторонами.
Участь у роботі робочих органів ВМО дає змогу сконцентрувати зусилля ДФС на аналізі інформації з питань класифікації товарів та моніторингу міжнародної торгівлі, відстоювати інтереси України в процесах та при прийнятті рішень стосовно розробки нових інструментів торговельного спрощення, оновлення керівництв, прийняття резолюцій та рекомендацій ВМО з питань спрощення та гармонізації митних процедур тощо.
Крім того, участь ДФС у діяльності ВМО надає широкі можливості для залучення допомоги з боку ВМО для інституційного розвитку (навчання персоналу, підвищення, технічна допомога).
Так, зокрема, на базі департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС було відкрито Регіональний кінологічний навчальний центр, який є 9-им у світі.
«Діяльність Регіонального кінологічного навчального центру - це можливість для України обмінятись досвідом та передовими методиками у галузі кінології з іншими країнами, це шанс для того, аби активніше впроваджувались рамкові стандарти безпеки Всесвітньої митної організації», – зазначив Мирослав Продан.
Зокрема, центр має можливість готувати кінологічні команди для потреб митних органів країн Східної Європи та Чорноморського басейну для пошуку вибухівки, зброї, грошей та наркотичних засобів. Сьогодні також розробляється спеціальна програма для навчання кінологів та їх собак, які будуть спеціалізуватися на пошуку бурштину, що є актуальним для України.