• In English
 • Мирослав Продан: Ми маємо прозору систему відшкодування ПДВ
  Державна фіскальна служба України, опубліковано 21 березня 2018 року о 11:07

  На сьогодні в Україні платники податків не мають проблем з відшкодуванням податку на додану вартість. Цей процес є автоматизованим, відкритим та прозорим. Про це в.о. Голови ДФС Мирослав Продан заявив під час презентації результатів роботи ДФС у 2017 році на черговому засіданні Громадської ради при ДФС.

  За його словами, український формат повернення ПДВ з бюджету є одним з найпрозоріших у світі.

  «Я вивчав досвід багатьох країн, їх фінансові системи, процеси, які відбуваються в податкових органах. Можу сказати, що більш прозорішого формату відшкодування ПДВ, який сьогодні існує в Україні, я не зустрічав в жодній із країн, у тому числі європейській. Процес відшкодування стабілізувався, що дає змогу нашим платникам, оперативно отримуючи відшкодований податок, своєчасно поповнювати свої обігові кошти», – підкреслив Мирослав Продан.

  Він також відзначив, що протягом останнього часу під час зустрічі з бізнесом, громадськими організаціями, різноманітними бізнес-асоціаціями не було жодних нарікань на роботу системи з відшкодування ПДВ.

  Загалом у 2017 році платникам було повернуто 120,1 млрд грн ПДВ.

  Врегулювання своєчасності повернення податку на додану вартість є одним з позитивів 2017 року поруч зі зростанням надходжень до бюджету за рахунок перекриття схем з мінімізації податків, ліквідації каналів незаконного переміщення товарів та водночас підвищення до 95% добровільності сплати податків.

  Серед інших важливих напрямів роботи фахівців ДФС у минулому році Мирослав Продан відзначив розвиток сервісів для платників податків, зокрема, удосконалення роботи Електронного кабінету платника.

  За його словами, ДФС було оновлене серверне обладнання для забезпечення можливості впровадження нових функцій Електронного кабінету, в якому кожні два місяці додавалися нові сервіси.

  «Сьогодні ми працюємо над розробкою не менш цікавих і важливих для роботи бізнесу сервісів, які, зокрема, дозволять формувати проект декларації за рахунок даних з інформаційних ресурсів ДФС», – підкреслив очільник ДФС.

  Загалом у минулому році ДФС надано понад 5 млн адміністративних послуг. За 2017 рік прийнято та оброблено понад 320 млн електронних документів. В середньому за добу приймається та обробляється більше 1 млн документів в електронному вигляді.

  «Жоден орган виконавчої влади не має такої розгалуженої мережі і таких потужних обсягів, як сьогодні є в ДФС. Для прикладу, за 1 секунду обробляється 50 електронних документів. Можете уявити, в якій кількості це відбувається протягом бюджетного року. Тому ми сьогодні робимо все можливе, щоб не було жодних збоїв при роботі сервісів, зокрема, прийняття звітності», – наголосив Мирослав Продан.