• In English
 • Мінветеранів та Сумський національний аграрний університет підписали договір про співпрацю
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 21 травня 2021 року о 18:28

  Під час робочої поїздки у м. Суми Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна відвідала Сумський національний аграрний університет, де ознайомилася з навчально-виховним процесом ВНЗ та провела зустрічі з керівництвом та викладачами. В університеті зараз навчається 205 ветеранів, з них 70 вступили на навчання у 2020 році та 117 дітей учасників бойових дій.

  Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна та ректор Сумського національного аграрного університету Володимир Ладик підписали договір про співпрацю. Документ передбачає взаємодію з питань обміну інформацією для реалізації ветеранських освітніх проектів, розробку та впровадження навчальних програм, курсів, консультаційна підтримка, проведення спільних освітніх, спортивних заходів та соціально-психологічних тренінгів для ветеранів АТО/ООС.

  Міністр переконана, що після повернення до мирного життя, навчання за напрямом сільського господарства у всіх його формах, проектного менеджменту для започаткування власного бізнесу, найбільше сприятиме реадаптації наших захисників.

  «Вони боролися за рідну землю, ризикували життям та здоров’ям і тепер саме земля може допомогти їм стати сильнішими та успішнішими. Навчання створює нові можливості для учасників бойових дій, членів їхніх сімей та сімей загиблих, допоможе їм отримати новий фах, а надалі – працевлаштуватися або створити аграрний бізнес. Важливим елементом у цьому процесі може стати розвиток менторства серед успішних ветеранів, які передаватимуть власний досвід своїм побратимам», - зазначила Юлія Лапутіна.

  Ректор Володимир Ладик розповів про напрям роботи університету з учасниками бойових дій та членами їхніх родин та додав, що підписання цього документа сприятиме розширенню подальшої тристоронньої співпраці університету, Мінветеранів та ветеранської спільноти.

  «Меморандум несе в собі моральну відповідальність. У ньому визначено чіткий алгоритм залучення до навчання після служби демобілізованих військовослужбовців. Сьогодні важливо налагодити зв’язок, інформувати ветеранів, членів їх сімей надавати організаційну та експертну підтримку громадським організаціям, підприємствам та громадам», - розповів Володимир Ладик.

  Юлія Лапутіна також висловила вдячність ректору університету та викладачам навчального закладу за ініціативну позицію щодо підтримки ветеранів.