• In English
 • Мінветеранів: Професійне навчання - важливий елемент соціальної адаптації українських ветеранів
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 25 березня 2021 року о 13:33

  Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна переконана, що налагодження співпраці з вищими навчальними закладами щодо професійного навчання та перепідготовки ветеранів сприятиме поверненню їх до мирного життя в суспільстві.

  Про це вона сказала вчора під час відвідання Університету митної справи та фінансів у Дніпрі.

  Під час зустрічі з викладачами, студентами університету та представниками проекту «Норвегія-Україна» обговорили напрями майбутньої співпраці щодо професійного навчання та соціальної адаптації учасників АТО/ООС.

  Наразі в Університеті для 25 ветеранів АТО/ООС та членів їх родин розпочинається пілотна навчальна програма у рамках проекту «Норвегія -Україна» за спеціальністю «Кібербезпека».

  «Мінветеранів зацікавлене в співпраці з навчальними закладами для надання всебічної підтримки наших захисників та членів їх родин. Одним з пріоритетів діяльності міністерства є створення можливостей для успішного перенавчання ветеранів, отримання ними нового фаху, а в подальшому – успішного працевлаштування. Тому всі програми, які можуть допомогти у цьому, потрапляють у коло інтересів нашого відомства. Це стосується і зазначеного проекту», - наголосила Міністр у справах ветеранів.

  За словами Юлії Лапутіної, територіальні відділи постійно співпрацюють на місцях з університетами та координаторами проекту «Норвегія -Україна».

  «Це дозволяє створити та вдосконалити модель професійної адаптації при переході з військової кар’єри на цивільну та допомогти нашим захисникам повернутися до мирного життя. При цьому важливо не забувати про адаптацію також і членів родин ветеранів. У рамках цього пілотного проекту заплановано спільне навчання в одній групі захисників та членів родин. Надалі цей пілот можна інтегрувати в модель програми державної підтримки», - додала Міністр у справах ветеранів.

  Результатом зустрічі стало підписання меморандуму про співпрацю, у рамках якого передбачено забезпечення підготовки та перепідготовки ветеранів війни та членів їх сімей на базі Університету, проведення спільних освітніх, спортивних заходів та соціально-психологічних тренінгів.

  Міністр подякувала проекту «Норвегія - Україна» за підтримку українських ветеранів в процесі повернення до життя.

  Також Юлія Лапутіна розповіла викладачам цих курсів лекцію про смислову війну Російської Федерації проти України. Міністр повідомила їм про інструменти, досвід і протидію дезінформації та звернула увагу на необхідність інформаційної гігієни та свідомого споживання.