• In English
  • Минулого року з України експортовано понад 54,3 млн тонн зернових та олійних культур

    У 2020 році в супроводі фітосанітарних сертифікатів з України експортовано понад 54,3 млн. тонн зернових та олійних культур. Основними країнами, до яких здійснювався експорт зернових, зернобобових та олійних культур,  минулого року стали КНР, Єгипет та країни ЄС. Про це повідомила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька під час онлайн-заходу TREND&HEDGE CLUB «ДПСС на варті: якість українського збіжжя та ціна міжнародної репутації».

    За словами Владислави Магалецької, прогнозується, що протягом наступних 10 років Україна покращуватиме свої позиції на світовому ринку зерна і, потенційно, увійде до топ-5 країн експортерів зернових, збільшивши свою частку до 14%.

    При цьому дуже важливою умовою є збереження високої якості та безпечності української продукції, а також її відповідність вимогам країн-партнерів. Завданням є мінімізація кількості нотифікацій (офіційних повідомлень від міжнародних партнерів щодо невідповідності вітчизняної продукції окремим показникам). З початку року надійшло 14 таких нотифікацій від Таїланду, Білорусі, Пакистану та КНР.