• In English
 • Мінцифри: Україна швидко і впевнено рухається до членства в ЄС, незважаючи на виклики повномасштабної війни
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 25 червня 2024 року о 20:02

  25 червня в Люксембурзі відбулася перша Міжурядова конференція між Україною та ЄС, на якій представили переговорну рамку.

  Це історичний момент, що свідчить про відданість України європейському вектору розвитку та високу оцінку з боку Євросоюзу. До складу української делегації увійшла заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції Валерія Іонан.

  Понад 4 роки Мінцифри дотримується євроінтеграційного вектору розвитку — інтеграції до єдиного цифрового ринку ЄС. Україна стала першою країною — не членом Євросоюзу, чий електронний підпис та печатки технічно валідуються в Європейському Союзі. Українці можуть підписувати європейські документи Дія.Підписом-EU, який відповідає регламенту eIDAS.

  Український досвід цифрових розробок, зокрема у створенні Європейського гаманця цифрової ідентифікації, цікавий ЄС та за його межами. Дія стала претендентом для реалізації проєкту, адже застосунок виконує більшість функцій, передбачених гаманцем EUDI. Ми єдина країна з 20 держав-розробників гаманця, яка наразі не є членом ЄС. Це стало можливим завдяки приєднанню України до програм ЄС «Цифрова Європа», у межах якої також розвиваємо мережу Європейських цифрових інноваційних хабів в Україні.

  Також ми працюємо над єдиною роумінговою зоною з Європейським Союзом. Українці зможуть не сплачувати додаткові збори за мобільний зв’язок та інтернет на території 27 країн ЄС. Такі ж умови будуть для користувачів європейських операторів в Україні. До цього жодна з країн поза межами ЄС не доєднувалась до політики Roam like at home.

  Очікується, що з липня 2024 року розпочнеться наступний етап скринінгу — двосторонні зустрічі. Україна представлятиме відповідність національного законодавства до законодавства ЄС за кожним переговорним розділом. Мінцифра координує переговорний Розділ 10 «Цифрова трансформація і медіа».

  Україна швидко і впевнено рухається до членства в ЄС, незважаючи на виклики повномасштабної війни. Цифрова трансформація — ключовий драйвер у цьому. Працюємо далі та наближаємось до цифрового ринку ЄС.