5 грудня відбулася робоча зустріч заступника Міністра соціальної політики Наталії Федорович з Послом Держави Ізраїль в Україні Еліавом Бєлоцерковські з питань реабілітації.
У заході також взяли участь працівники управління у справах ветеранів та учасників АТО, управління міжнародних зв’язків Мінсоцполітики, Юваль Фукс, заступник Глави МАШАВ (Агентства з питань розвитку міжнародного співробітництва при МЗС Держави Ізраїль); Йосі Барац, консультант МЗС Держави Ізраїль з гуманітарних питань охорони здоров'я; Реут Шапір, перший секретар, Глава політичного відділу Посольства; Іцхак Сів-Нер, директор департаменту реабілітації Міністерства охорони здоров'я Держави Ізраїль; Хананіа Шарон, фізіотерапевт; Ірина Олійник, координатор програм МАШАВ у Посольстві Держави Ізраїль в Україні.
Заступник Міністра висловила подяку Послу Ізраїлю за плідну роботу щодо підвищення кваліфікації спеціалістів щодо застосування прогресивних методик лікування та реабілітації учасників АТО та осіб з інвалідністю.
«Створення якісної системи надання соціальних послуг з реабілітації учасників АТО неможливе без використання кращого іноземного досвіду, тому ми потребуємо допомоги експертів» - зазначила Наталія Федорович.
У ході обговорення заступник Міністра наголосила на необхідності комплексного підходу, тобто об’єднання зусиль зацікавлених центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, міжнародних та громадських організацій, у тому числі ветеранських, для опрацювання Державної цільової програми з фізичної, медичної, психологічної реабілітації і соціальної та професійної реадаптації учасників антитерористичної операції на період до 2022 року.
Під час зустрічі також обговорювались питання створення постійно діючої бази для обміну досвідом і підготовки спеціалістів реабілітаційного профілю та спільного реабілітаційного блоку (центру) для відновлення втрачених рухових функцій у дорослих і дітей.
Нагадаємо, що розпорядженням Кабінету Міністрів України схвалено Концепцію Державної цільової програми з фізичної, медичної, психологічної реабілітації і соціальної та професійної реадаптації учасників антитерористичної операції на період до 2022 року.