Мінсоцполітики співпрацюватиме з Великобританією для допомоги постраждалим від війни та забезпечення гуманітарних коридорів
Міністерство соціальної політики України,
опубліковано
14 березня 2022
року о
18:56
Міністр соціальної політики України Марина Лазебна провела зустріч з Терезою Коффі, Державним секретарем Департаменту праці та пенсій Великої Британії та Меліндою Сіммонс, Надзвичайним та Повноважним Послом Великої Британії в Україні.
На зустрічі Марина Лазабна подякувала за підтримку України на політичному та гуманітарному напрямках. Великобританія зараз є другим за обсягами донором гуманітарної допомоги для України. Важливу підтримку також Сполучене Королівство надало нашій країні, звернувшись до установ та агенцій ООН із закликом об’єднати зусилля, щоб сприяти в організації гуманітарних коридорів для допомоги постраждалим від активних бойових дій, до яких не пропускали гуманітарні грузи російські війська.
Марина Лазебна поінформувала про наслідки російської агресії для мирних громадян України, кількість жертв, про руйнування та захоплення окупантами закладів соціальної сфери, масштаби гуманітарної катастрофи через 19 днів героїчного супротиву українського народу, зафіксовані порушення міжнародного права, зокрема гуманітарного, та міжнародних конвенцій.
Сторони обговорили першочергові потреби людей, постраждалих від війни.
Міністр соціальної політики України заначила, що оскільки час зараз часто має вирішальне значення при доставці гуманітарної допомоги, то прекрасним рішенням могли б стати готові продуктові набори від продовольчих компаній, які можна одразу, без сортування та фасування везти людям. Як приклад, привела програму «Мільйон продуктових наборів», яку Мінсоцполітики за сприяння Мінагрополітики реалізує за допомогою українських виробників продуктів харчування.
Також, обговорили можливості задоволення потреб у дитячому харчуванні та технічних засобах реабілітації, які полегшують пересування для людей з інвалідністю.
Представники Великобританії розповіли про програму пільг для британських спонсорів, які надають прихисток та підтримку людям переміщеним з України у зв’язку з бойовими діями. Марина Лазебна подякувала за такі урядові програми та розповіла, що подібну програму Україна впровадила і в середині країни, передбачивши компенсацію з Державного бюджету витрат громадам на розміщення переміщених осіб.
Також на зустрічі обговорювались можливості надання Великобританією технічної допомоги для напрацювання найкращих рішень щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб з урахуванням світового досвіду, співпраця в організації надання психологічної допомоги людям з посттравматичним синдромом, розгортанні психологічної допомоги у центрах для тимчасово переміщених осіб, в тому числі спеціалізованої допомоги дітям, в першу чергу, тим, які постійно або тимчасово позбавлені зв'язків з батьками.