• In English
 • У Мінсоцполітики провели робочу зустріч з представниками Ради країн Балтійського моря з питань протидії торгівлі людьми
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 03 квітня 2019 року о 18:17

  З метою вироблення спільного механізму надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, 2 квітня 2019 року у м. Києві Мінсоцполітики у співпраці з Представництвом МОМ в Україні – Агентством ООН з питань міграції провело робочу зустріч із представниками Ради країн Балтійського моря щодо протидії торгівлі людьми.

  Рада країн Балтійського моря створена у 1992 році, членами якої є 11 держав регіону Балтійського моря (Данія, Естонія, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Росія, Фінляндія, Німеччина, Швеція) та Європейська комісія.

  Мета зустрічі – обговорення та обмін інформацією щодо системи надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, налагодження ефективної співпраці між країнами, вироблення міжнародного механізму взаємодії у вказаному напрямку тощо.

  У зустрічі взяли участь представники таких країн, як Естонія, Латвія, Польща, Фінляндія та Швеція.

  Від Уряду України в робочій зустрічі взяли участь представники Міністерства соціальної політики, Міністерства закордонних справ, Національної поліції, Державної служби України з питань праці, Державної міграційної служби, Київської міської державної адміністрації, Всеукраїнської коаліції громадських організацій у сфері протидії торгівлі людьми, Представництва МОМ в Україні – Агентства ООН з питань міграції.

  З вітальними словами виступили заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович, старший радник і начальник робочої групи з протидії торгівлі людьми Ради країн Балтійського моря Вінета Полатсіде та спеціаліст з питань політики та програм протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні Ольга Стрельцова.

  Наталія Федорович доповіла учасникам про основні тенденції у сфері протидії торгівлі людьми, зокрема щодо відзначення на міжнародному рівні посилення роботи Уряду України у сфері протидії торгівлі людьми, активізації роботи щодо виявлення та ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі людьми тощо.

  Зустріч була побудована в форматі відкритого діалогу, під час якого представники різних країн мали змогу обговорити випадки потрапляння осіб у ситуацію торгівлі людьми, методи надання допомоги, репатріації зазначених осіб до країн походження тощо.

  Представники Ради країн Балтійського моря розповіли про діючий механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, під час виявлення ними постраждалих осіб, у тому числі громадян України, та проведення комплексу заходів щодо надання допомоги.

  Підсумовуючи зустріч, заступник Міністра Наталія Федорович подякувала представникам країн Балтійського моря за таку чудову нагоду в обміні досвідом між країнами у боротьбі з торгівлею людьми, а також скоординувала подальші кроки щодо налагодження міжнародної співпраці у зазначеному напрямку.