• In English
 • Мінсоцполітики підготувало проект Положення про діяльність дитячих кімнат в установах та організаціях та оприлюднило для громадського обговорення
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 21 вересня 2021 року о 10:51

  Міністерством соціальної політики України підготовлено проект наказу „Про затвердження Положення про діяльність дитячих кімнат в установах та організаціях”.

  Проектом акта передбачено, що дитяча кімната в установі / організації створюється для забезпечення можливості тимчасового перебування дітей працівників та відвідувачів без супроводу батьків / законних представників або за їх присутності в разі потреби із організацією дозвілля.

  Основною метою діяльності дитячої кімнати є створення умов для поєднання працівниками та відвідувачами установ / організацій своїх професійних і сімейних обов’язків.

  Основними завданнями дитячої кімнати є:

  • забезпечення тимчасового перебування дітей під час перебування батьків на робочому місці або відвідування установи / організації з особистих питань;
  • сприяння формуванню позитивного ставлення до сім’ї, відповідального батьківства, збереженню сімейних цінностей, забезпеченню рівних прав і можливостей жінок та чоловіків;
  • забезпечення дозвілля дітей під час їхнього перебування в дитячій кімнаті;
  • консультування батьків / законних представників дитини з організаційних питань діяльності дитячої кімнати.

  Діяльність дитячої кімнати має проводитися з дотриманням принципів захисту прав дитини, гуманності, конфіденційності із забезпеченням інклюзивності, доступності та зручності послуг.

  Тимчасове перебування дітей в дитячій кімнаті є безоплатним, для забезпечення дозвілля дітей в дитячій кімнаті залучаються фахівці, які мають педагогічну / психологічну освіту, володіють навичками та досвідом роботи і спілкування з дітьми, в тому числі з дітьми з інвалідністю (із порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, інтелектуальними порушеннями).

  Проектом акта визначено умови прийняття, перебування та повернення дітей із дитячих кімнат, а також вимоги, зокрема, для облаштування дитячих кімнат.

  Проект наказу „Про затвердження Положення про діяльність дитячих кімнат в установах та організаціях” розміщено для громадського обговорення за посиланням: https://www.msp.gov.ua/projects/719/