• In English
 • Мінреінтеграції: Відбулась нарада щодо евакуації із Сумської області

  Під головуванням Віце-прем'єр-міністра України - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук відбулась нарада щодо евакуації із Сумської області.

  На ній обговорили забезпечення належних умов перебування для людей, які повертаються на підконтрольну територію України через пункт пропуску Колотилівка (рф) – Покровка (Україна) та готовність до зимового періоду. 

  З початку серпня через цей пункт пропуску в Україну змогли повернутися понад 10 тисяч українських громадян. Переважно це люди з окупованих територій Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей.

  Для короткострокового перебування осіб, які перетинають кордон, виділено приміщення. Воно облаштоване всіма зручностями, зокрема дитячою кімнатою. 

  Звідти люди можуть дістатися потягом у потрібні їм напрямки. Також для них організовують перевезення автобусом. 

  Представники влади та громадських організацій щоденно зустрічають евакуйованих осіб, які прибувають поїздом Суми – Київ. Там їм надаються всебічна підтримка та допомога, а також виплачується державна допомога готівкою у розмірі 2 та 3 тисячі гривень.

  На нараді представники міжнародних та громадських організацій відзвітували про стан реалізації видачі грошової, продовольчої та непродовольчої допомоги евакуйованим із Сумського напрямку. 

  Крім того, була визначена потреба у забезпеченні евакуйованих стартовими пакетами мобільного зв’язку. 

  З питань евакуації потрібно звертатися за телефоном гарячої лінії Сумської ОВА: (0542) 77-99-55 або на цілодобову гарячу лінію Мінреінтеграції: 15-48. Для повідомлень через месенджери WhatsApp/Telegram/Viber діє номер: (096) 078-84-33.