• In English
 • Мінрегіон: Відбулось 11 засідання Штабу з підготовки до опалювального сезону
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 28 листопада 2022 року о 20:21

  28 листопада відбулось 11 засідання Штабу з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2022/23 років.

  Як зазначив голова Штабу з підготовки до ОЗП та голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов, держава-терорист вкотре продемонструвала світові свою сутність. Ракетні удари по енергетичній інфраструктурі спричинили відключення електроенергії майже по всій території України. Це призводить до відключення послуг з водопостачання, водовідведення та теплопостачання і створює небезпеку для життя та здоров’я українців. Тож головним завданням залишається забезпечення максимально стабільної роботи енергетичної та житлово-комунальної інфраструктури цієї зими та якомога швидшого відновлення пошкоджених об’єктів.

  “Попри обстріли об’єктів критичної інфраструктури, країна проходить опалювальний сезон, а наші комунальні підприємства роблять все можливе, щоб забезпечити його стале проходження. Дякую нашим керівникам регіонів, а також мерам міст за організацію цієї роботи. Насправді наразі система ЖКГ тримається досить потужно”, — наголосив він.

  Заступник Міністра розвитку громад та територій України Наталія Хоцянівська поінформувала про стан підключення до опалення житлового фонду та об’єктів соціально-культурного призначення.

  За оперативною інформацією з областей, загалом в Україні працює близько 99,7 % котелень та підключено до опалення майже 100 % житлових будинків, шкіл, дитячих садків та закладів охорони здоров’я.

  Станом на сьогодні залишаються не підключеними до опалення 225 житлових будинків із майже 72,4 тисячі будинків (без урахування Луганської та Херсонської областей).

  Наталія Хоцянівська наголосила, що серед нагальних питань проходження опалювального сезону є відновлення об’єктів теплопостачання, пошкоджених внаслідок ракетних обстрілів.

  “На сьогодні в Україні пошкоджено 592 об’єктів теплопостачання, а саме: 444 котелень, 13 ТЕЦ, 7 ТЕС та 128 центральних теплових пунктів. Завдяки скоординованим діям на сьогодні вже відновлено 316 таких об’єкти”, — зазначила Наталія Хоцянівська.

  Під час засідання Штабу перший заступник Міністра енергетики України Юрій Власенко проінформував про стан накопичення природного газу, вугілля, законтрактованих обсягів енергоресурсів та їх прогнозні показники.

  Про розгортання пунктів обігріву та надання допомоги населенню доповів директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації Державної служби надзвичайних ситуацій Володимир Демчук. Зокрема, він повідомив, що в усіх районних та обласних центрах ДСНС було розгорнуто близько 1 тис. “Пунктів незламності”, в яких отримали допомогу понад 76 тис. людей.