• In English
 • Мінрегіон: У регіонах сформовано 1000 середньострокових планів з підвищення енергоефективності будівель, підпорядкованих ОДА
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 11 серпня 2021 року о 14:26

  В Україні триває формування Національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель. У межах пілотного проекту перші 12 регіонів оприлюднили 1000 середньострокових планів впровадження енергоефективних заходів. Про це повідомив генеральний директор Директорату енергоефективності Міністерства розвитку громад та територій Дмитро Петрунін.

  «Поетапне планування енергоефективних заходів має бути послідовним, синхронізованим з бюджетним середньостроковим плануванням. Сьогодні така можливість забезпечена для лікарень, шкіл, садочків, адмінбудівель 12 ОДА в рамках впровадження Національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель», – зазначив Дмитро Петрунін.

  Зазначимо, формування Національної база даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель розпочалось у 2020 році за ініціативи Мінрегіону та підтримки проекту міжнародної технічної допомоги «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

  У межах роботи до бази було залучено 24 обласні державні адміністрації, внесено та перевірено понад 600 тис. технічних показників. Крім того, сформовані та постійно оновлюються у публічному доступі рейтинги енергоефективності будівель обласних бюджетних установ.

  З середньостроковими планами з підвищення енергоефективності громадських будівель у 12-ти областях можна ознайомитись за посиланнями:

  Херсонська

  Вінницька

  Житомирська область

  Івано-Франківська

  Миколаївська

  Полтавська

  Львівська

  Чернівецька

  Рівненська

  Сумська

  Кіровоградська

  Донецька

  Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Парламент ратифікував угоду з ЄІБ щодо кредиту у 300 млн євро на комплексну термомодернізацію громадських будівель.