• In English
 • Мінприроди запропонувало Парламенту суттєве підвищення штрафів щодо шкоди навколишньому середовищу
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 11 травня 2018 року о 13:04

  У Міністерстві екології та природних ресурсів триває робота над десятьма законопроектами, які стосуються сфери відходів. Про це на радіо «Свобода» повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

  Один з них – проект базового закону про відходи, ще 9 проектів законів створюють умови поведінки з відходами в різних секторах. Також у Міністерстві хочуть, аби була переглянута політика щодо штрафів.

  «Коли вивчаємо досвід країн Європейського Союзу, то ми бачимо, що штрафи одразу піднімалися, коли запроваджувалися такі норми і контроль за виконанням. Ми теж ідемо цим шляхом. Вже сьогодні Міністерство екології та природних ресурсів запропонувало українському Парламенту суттєве підвищення всіх штрафів в адміністративному кодексі, які стосуються шкоди навколишньому середовищу. Цей законопроект є спільною роботою Мінприроди з народними депутатами. Він вже пройшов схвалення на засіданні профільного комітету. Не просто було, це була гаряча дискусія і вживалися аргументи такі, що українське суспільство бідне, а тому піднімати штрафи не на часі. Думаю, що це – хибна думка», – наголошує Остап Семерак.

  Нагадаємо, у листопаді 2017 року Уряд розглянув та схвалив Національну стратегію управління відходами, яка запроваджує в Україні європейські принципи поводження із усіма видами відходів: твердими побутовими, промисловими, будівельними, небезпечними, відходами сільського господарства тощо.

  Нова Стратегія передбачає запровадження принципів циклічної економіки та розширеної відповідальності виробника, які мають заохотити бізнес до мінімізації утворення відходів та зацікавленості в їх переробці. Також документом передбачено впровадження п’ятиступеневої ієрархії поводження з відходами, яка працює в Європейському Союзі.