• In English
 • Мінприроди співпрацюватиме з «Фельдман-екопарк» на Харківщині та у Чорнобильському біосферному заповіднику
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 02 лютого 2018 року о 16:53

  Міністерство екології та природних ресурсів України і регіональний ландшафтний парк «Фельдман-екопарк» (РЛП) уклали Меморандум про співпрацю щодо охорони біологічного та ландшафтного різноманіття.

  Зокрема, представники регіонального ландшафтного парку зацікавлені у співпраці з Мінприроди у питаннях збереження та відтворення природних об’єктів Дергачівського району Харківської області, а також можливості проводити спільні наукові спостереження за розвитком флори і фауни на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, створеного Указом Президента у 2016 році.

  Крім того, Меморандум передбачає співпрацю щодо збереження популяції лося на території Харківщини, зокрема, можливої перетримки тварин на території регіонального парку.

  Адміністрація РЛП «Фельдман-екопарк» запевнила у готовності вже зараз приймати тварин від мисливських господарств, які не зацікавлені у розмножені популяції лося (після занесення їх до Червоної книги України) з подальшою адаптацією їх до природного середовища.

  Водночас Мінприроди констатує, що в Україні загалом існує велика проблема із нелегальним продажем та переміщенням диких тварин, що дає підстави ініціювати створення Національного центру протидії торгівлі тваринами, а також посилення контролю правоохоронних органів щодо виконання заходів із запобігання жорстокому поводженню з ними.

  Сторони домовилися взаємодіяти у межах компетенції та надавати взаємну допомогу в питаннях навчальної, науково-дослідної і практичної роботи природоохоронного спрямування.