• In English
 • Міноборони визначено п’ять пріоритетних напрямів роботи, виходячи із існуючих на сході України загроз
  Міністерство оборони України, опубліковано 03 березня 2018 року о 18:09

  На цей рік вибрано п’ять пріоритетних напрямів роботи, які визначені, виходячи із загроз, що існують на сході України. Про це повідомив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак під час зустрічі з представниками ЗМІ.

  «Реформа сектору безпеки є найбільш коштовною. Різні країни по-різному витрачають фінансовий ресурс для проведення цих реформ. Якщо реформу органів військового управління, реформу системи підготовки, системи відбору, системи управління, навіть реформу логістичної системи можна провести за рахунок відносно невеликого фінансового ресурсу, то переозброєння всього війська на нові зразки вимагає багато часу», – зазначив генерал армії України Степан Полторак.

  За словами Міністра оборони, йому відомі держави-члени НАТО, які вступили до Альянсу 20 років тому та були озброєні колись повністю радянською технікою, за 20 років ще не переозброїлись повністю.

  «Наведу приклад по одному напряму – протитанкових засобах. Оборонно-промисловий комплекс України дуже плідно попрацював і видав готову продукцію – сучасні протитанкові ракетні комплекси «Стугна», «Корсар», які відповідають всім існуючим сьогодні стандартам. Ми маємо танкову загрозу з боку Донецька та Луганська, оскільки на цій території Російська Федерація має понад 700 танків, – підкреслив Міністр оборони. – Тому для адекватного реагування на загрозу ми надали в цьому році пріоритет модернізації цього озброєння та військової техніки. Є ще чотири таких стратегічних напрями, по яких ми працюємо та які визначені в державному оборонному замовленні на цей рік. Всі наші стратегічні напрями пов’язані зі стратегічними загрозами».

  На думку глави оборонного відомства, оборонно-промисловий комплекс значно підвищив рівень ефективності.

  «Якщо, наприклад, сьогодні взяли БТР-4Е, який пройшов понад 100 доопрацювань в ході модернізації та випробування на лінії зіткнення, то, на мою думку, на сьогодні він є одним з кращих у світі в своєму класі, – сказав Степан Полторак. – Така сама робота проводиться й по протитанкових засобах, і по безпілотних літальних апаратах, станціях радіоелектронної боротьби, технічної розвідки, засобах протиповітряної оборони, що є для нас критично потрібним для забезпечення оборони та захисту нашої держави».