• In English
 • Мінмолодьспорту забороняє державне фінансування участі збірних команд України у змаганнях на території країни-агресора
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 19 квітня 2018 року о 12:24

  Днями Міністр молоді та спорту Ігор Жданов підписав наказ про заборону участі національних збірних команд України у спортивних заходах на території Російської Федерації.

  Як відзначив урядовець під час засідання профільного комітету ВРУ 18 квітня, враховуючи автономію спорту та Олімпійську хартію, фізично заборонити поїздку спортсменів і тренерів на змагання за кордон не дозволяє міжнародне спортивне право. Даний документ юридично уточнює цей момент в наказі, забороняючи державне фінансування участі збірних команд України у змаганнях на території країни-агресора.

  “Наголошую - суті рішення це не міняє. Жодних коштів українських платників податків не буде витрачено на такі поїздки. Жодних виплат державних преміальних за участь у таких змаганнях не буде нараховано”, - підкреслив Ігор Жданов.

  Таким чином, наказ накладає вето на проведення навчально-тренувальних зборів на території країни-агресора та участь членів національних збірних команд України з видів спорту в усіх  спортивних змаганнях, що проводяться на теренах Російської Федерації, за державний кошт.

  Документ містить наполегливі рекомендації для федерацій з видів спорту утриматись від участі в спортивних змаганнях, що проводяться в Росії.

  Ігор Жданов наголосив, що політика Мінмолодьспорту у даному питанні залишається стійкою і незмінною: «Міністерство і як Міністр незмінні у своїй позиції - ми категорично проти участі збірних команд у будь-яких змаганнях в Росії. Усю моральну відповідальність за самовільну участь у цих змаганнях, безпеку та усі інші наслідки - несуть відповідні федерації та персонально ті атлети й тренери, які ризикнуть поїхати до країни агресора. Вони про це попереджені».

  Окремо Міністр акцентував на тому, що в національних збірних командах з різних видів спорту, зокрема, боротьби - є спортсмени-військовослужбовці та офіцери Збройних Сил України, Національної гвардії, інших силових відомств.

  «Ніхто в Росії як країні-агресорі не зможе гарантувати безпеку нашим спортсменам-військовослужбовцям. Тому я сумніваюся, що такі спортсмени отримають відповідні дозволи від Збройних Сил України, або Нацгвардії, інших силових відомств. Нещодавно була схожа ситуація із самбо, там у збірній команді є й учасники АТО. Спортсменам-військовослужбовцям не дали дозволу на поїздку на чемпіонат світу із самбо», - уточнив Ігор Жданов.