29 березня у залі засідань Кабінету Міністрів України відбулося підписання Меморандуму щодо впровадження в Україні ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді».
З метою реалізації положень документа свої зусилля об'єднують український Уряд, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та партнери ініціативи.
Разом з колегами-урядовцями, очільниками Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерства соціальної політики, документ підписав і Міністр молоді та спорту Ігор Жданов.
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман подякував Дитячому Фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Фонду ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА) за підтримку, та наголосив, що діти – безумовний пріоритет Уряду.
У свою чергу Глава представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс зазначила, що долучення до ініціативи дозволить Україні ефективно захищати права дітей та молоді. Вона також висловила впевненість, що ефективній реалізації Програми сприятиме реформа децентралізації.
Відповідно до положень Меморандуму сторони співпрацюватимуть у напрямку підтримки реалізації програми «Громада, дружня до дітей та молоді» у територіальних громадах, відповідно до керівних принципів ЮНІСЕФ та підтримки громад у підвищенні рівня участі дітей та молоді в ухваленні рішень органів місцевого самоврядування, що стосуються інтересів дітей та молоді.
Окрім того, документ покликаний сприяти співпраці та обміну досвідом між громадами України та громадами інших країн, що беруть участь у програмі «Громада, дружня до дітей та молоді».
У 2017 році Мінмолодьспорт спільно з Українським інститутом міжнародної політики та Національною молодіжною радою започаткували щорічне проведення в Україні національного конкурсу «Молодіжна столиця України». Конкурс має на меті розвиток діалогу місцевої влади з молоддю та залучення молодих людей до процесів ухвалення рішень.
На думку Ігоря Жданова, Програма «Громада, дружня до дітей та молоді» є підсиленням цієї ініціативи, оскільки визначає, яким чином має бути організовано місцеве урядування, щоб забезпечити виконання міжнародних стандартів у сфері розвитку прав дітей та молоді та постійне їх підвищення для безпечного і комфортного життя дітей та молоді.