• In English
 • Міністри оборони України та Хорватії обговорили потреби і пріоритети для ЗСУ
  Міністерство оборони України, опубліковано 29 березня 2023 року о 21:41

  Міністр оборони України Олексій Резніков 29 березня провів зустріч зі своїм колегою Міністром оборони Республіки Хорватія Маріо Баножичем в рамках його візиту до України.

  Сторони обговорили питання подальшої консолідації зусиль у забезпеченні відсічі збройної агресії росії. Олексій Резніков подякував народу, Парламенту, Уряду та оборонному відомству Хорватії за підтримку, допомогу і дружнє плече у час війни за нашу свободу. Він наголосив, що нині Україна має політичну, економічну і військову підтримку від Хорватії. Він нагадав, про першу допомогу, яка прибула від дружнього хорватського народу 28 лютого 2022 року, через 4 дні після початку російської збройної агресії. Саме тоді ті необхідні і важливі речі дозволили нашим Силам оборони стримувати ворога, а потім витіснити окупантів з Київщини, Чернігівщини, Сумщини.

  «Ми говорили з Міністром оборони Хорватії про наші потреби і пріоритети. Це стосується, у першу чергу, протиповітряної оборони та різних засобів – від серйозних й потужних до ПЗРК – тобто ручних комплексів, як «Стріла» та «Ігла», які Хорватія знову може надати Україні», – зазначив Олексій Резніков.

  Маріо Баножич висловив захоплення українськими захисниками і сказав, що хорватський народ завжди буде поруч з Україною. Також, Міністр оборони Хорватії наголосив, що зараз Уряд його країни опрацьовує передачу Україні чотирнадцяти гвинтокрилів Мі-8. Він висловив сподівання, що найближчим часом Хорватія зможе передати їх нашій країні.

  «Хорватський Уряд підтримує Україну фінансово, технічно та матеріально, надає політичну підтримку. Одним із кроків такої підтримки є рішення, яке нині перебуває на розгляді нашого уряду. Один із пунктів цього рішення — це вертольоти, і я сподіваюсь, що найближчим часом ми зможемо передати їх Україні», — зазначив Маріо Баножич.