• In English
 • Міністри енергетики України та Швеції обговорили посилення співпраці в атомній галузі та відновлення енергетичної інфраструктури
  Міністерство енергетики України, опубліковано 28 вересня 2022 року о 16:17

  Міністр енергетики України Герман Галущенко провів онлайн-зустріч з Міністром енергетики та цифрового розвитку Швеції Хашаяром Фарманбаром.

  Особливу увагу сторони приділили питанням ядерної безпеки та посиленню співпраці в галузі атомної енергетики.

  Герман Галущенко проінформував колегу, що ситуація на Запорізькій АЕС залишається критичною, а дії російських окупантів, які вдаються до регулярних обстрілів ядерного об’єкта та продовжують чинити тиск на персонал, несуть пряму загрозу ядерній безпеці.

  Очільник Міненерго наголосив, що єдиним шляхом вирішення ситуації є якнайшвидша деокупація та демілітаризація ЗАЕС з передачею повного контролю над станцією легітимному українському оператору.

  На зустрічі також обговорювалось питання диверсифікації постачання ядерного палива і розвиток співпраці між країнами у цьому напрямку.

  Крім того, на зустрічі йшлося про участь Швеції у процесі відновлення енергетичної інфраструктури України, зруйнованої внаслідок регулярних обстрілів російським агресором.

  Герман Галущенко подякував Хашаяру Фарманбару за вже надану шведською стороною допомогу у вигляді обладнання та устаткування. Міністр енергетики Швеції своєю чергою висловив готовність продовжувати підтримку енергетичного сектору України.

  Хашаяр Фарманбар підкреслив, що підтримка України у шведському суспільстві і політикумі залишається дуже високою.

   

  Довідково

  Україна вже отримала 11 вантажів гуманітарної допомоги від одинадцяти донорів зі Швеції загальною вагою 196,3 тонн. Серед наданого обладнання, зокрема, 25 силових трансформаторів, 30 гелевих акумуляторів, дизельний генератор.

  -