• In English
 • Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко провів переговори з Державним секретарем США Майклом Помпео
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 31 січня 2020 року о 11:42

  31 січня 2020 року відбулася зустріч Міністра закордонних справ України Вадима Пристайка з Державним секретарем США Майклом Помпео, який перебуває з візитом в Україні.

  Порядок денний зустрічі віч-на-віч та переговорів у складі делегацій охопив питання двосторонньої політичної та практичної взаємодії між Україною та США. Головна увага під час переговорів приділена, зокрема, скоординованим діям України та США на міжнародній арені з метою відновлення територіальної цілісності та суверенітету України, практичній співпраці у безпековій сфері, а також підтриманню активного двостороннього діалогу на усіх рівнях в рамках існуючих форматів українсько-американського стратегічного партнерства.

  У цьому контексті Вадим Пристайко висловив глибоку вдячність Адміністрації та Конгресу США за системну підтримку та розширення практичної допомоги Україні. Він підкреслив, що Україна є партнером США у справі підтримання міжнародної безпеки й зацікавлена у залученні стратегічних американських інвестицій у військово-технічній, енергетичній та інших галузях.    

  Майкл Помпео у ході переговорів запевнив у повній підтримці України Сполученими Штатами у справі припинення агресії Росії та відновлення суверенітету та територіальної цілісності України у повному обсязі, практичним підтвердженням чому стало запровадження Сполученими Штатами 29 січня пакету додаткових санкцій, які стосуються дій окремих фізичних осіб та компаній в Криму. Поряд із цим  американська сторона особливий наголос зробила на важливості збереження високої динаміки та результативності реформ в Україні.

  Сторони домовилися продовжити взаємодію у міжнародних організаціях й підтримувати контакти щодо усіх питань двостороннього порядку денного практичного співробітництва.