• In English
 • Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу здійснить робочий візит до України
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 06 жовтня 2021 року о 18:32

  7-8 жовтня Міністр закордонних справ Турецької Республіки Мевлют Чавушоглу здійснить робочий візит до України (м. Львів) на запрошення Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.

  У Львові глави української та турецької дипломатії проведуть Дев’яте засідання Спільної групи стратегічного планування. Переговори спрямовані на підготовку до проведення Стратегічної ради високого рівня під головуванням президентів України і Туреччини на початку 2022 року в Києві.

  Міністри придллять пріоритетну увагу безпековій ситуації в регіоні Чорного моря та підготовці до засідання цього року в Анкарі українсько-турецької “Квадриги” - політико-безпекових консультацій на рівні керівників зовнішньополітичних та оборонних відомств України і Туреччини.  

  Глави зовнішньополітичних відомств обговорять подальшу взаємодію двох країн в рамках Кримської платформи, а також стан виконання домовленостей, досягнутих на найвищому політичному рівні та перспективи українсько-турецької співпраці на ключових напрямах.

  Під час візиту глави МЗС відкриють українсько-турецький бізнес-форум задля створення нових економічних можливостей для українських і турецьких компаній. 

  8 жовтня Дмитро Кулеба і Мевлют Чавушоглу завітають до Львівського національного університету ім. І. Франка, де візьмуть участь у міжнародній конференції «Дипломатія єднає: новітні перспективи спільних традицій». 

  Під час перебування у Львові міністри покладуть квіти до місця поховання Героїв Небесної сотні у Львові та вшанують пам’ять українських воїнів, які поклали життя, захищаючи Україну від російської агресії. Міністри окремо відвідають меморіал турецьким воїнам, загиблим під час Першої світової війни у селі Лопушня, Рогатинського району Івано-Франківської області.