• In English
 • Міністр у справах ветеранів України Ірина Фріз розпочала робочий візит до США
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 27 лютого 2019 року о 18:58

  Перша зустріч Міністра у справах ветеранів України, у рамках візиту, відбулася з представниками Ukrainian American Veterans - американських ветеранів українського походження.


  Слід наголосити, що американські ветерани вже достатньо давно підтримують Україну, особливо у сфері лобіювання інтересів у Сенаті та Конгресі США. Зокрема, влітку минулого року представники Ukrainian American Veterans взяли участь у Міжнародному волонтерському та ветеранському форумі «Там, де ми – там Україна» під патронатом Президента України Петра Порошенка, що відбувався у Мистецькому Арсеналі. Також достатньо активно вони опікуються питаннями реабілітації українських військових та ветеранів у Сполучених Штатах Америки.


  Під час зустрічі Ірина Фріз проінформувала американських ветеранів українського походження про першочергові плани відомства, зокрема, про напрацювання у сфері законодавчої бази. Також Міністр надала інформацію про створення Єдиного реєстру ветеранів та презентувала план створення онлайн платформи «Е-ветеран».


  Окремо Ірина Фріз зупинилася на пілотному проекті, який Міністерство у справах ветеранів реалізовуватиме найближчим часом. Йдеться про створення психологічного профілю ветерана на базі однієї з областей. Згаданий проект передбачає залучення до його реалізації і самих ветеранів.
  Також під час зустрічі обговорили проблеми підготовки фахівців у сфері психосоціальної адаптації. Сторони дійшли згоди, що в Україні має бути створений Центр психічного здоров‘я, у складі якого передбачений відповідний тренінговий центр. Представники Ukrainian American Veterans запевнили у повній підтримці такої ініціативи.


  «Дякую вам за таку довготривалу і системну підтримку України, зокрема, що стосується допомоги нашим військовим і ветеранам. Ми зацікавлені максимально перейняти американський досвід роботи з ветеранами та їх родинами. Нам надзвичайно цікаво ознайомитися з системою ветеранських шпиталів і центрів підтримки. У нас є потреба у впровадженні он-лайн системи, які давно та успішно працюють в США, тому ми й надалі розраховуємо на плідну співпрацю», - звернулася до американських ветеранів українського походження Ірина Фріз.