Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко разом із Міністром економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свеньєю Шульце відвідали найбільшу Національну дитячу спеціалізовану лікарню «Охматдит», яка зазнала значних руйнувань внаслідок російського терористичного акту на початку липня цього року.
Українсько-німецька делегація оглянула зруйновані та пошкоджені корпуси лікарні, а також ознайомилася з ходом відновлювальних робіт, які виконує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) у межах «Спеціальної програми підтримки України /EU4ResilientRegions» згідно з підписаним меморандумом про співпрацю та які фінансуються урядом Німеччини.
«Попри наслідки та шкоду внаслідок ворожого обстрілу росії найбільшої дитячої лікарні країни – Охматдиту, нам вдалося створити умови, за яких діти з найскладнішими захворюваннями й надалі продовжують отримувати надважливу спеціалізовану меддопомогу. Щоденно в Охматдиті лікуються понад 500 пацієнтів та проводять більш ніж 40 операцій. З моменту ракетної атаки лікарня надала медичну допомогу понад 5000 дітей, лікарі провели близько 3000 оперативних втручань, – сказав Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. – Сьогодні завдяки партнерам, зокрема підписаному меморандуму між МОЗ України, Охматдитом та GIZ, у закладі тривають відновлювальні роботи. У межах співпраці буде виконано ряд комплексних ремонтних робіт окремих приміщень дитячої лікарні, а також закупівля спеціалізованого обладнання, необхідного для лікування маленьких пацієнтів, та підсилення енергонезалежності медзакладу».
Зазначимо, що відповідно до меморандуму про співпрацю планується виконання комплексних робіт з ремонту окремих приміщень наявної інфраструктури лікарні «Охматдит». Йдеться про приміщення другого поверху відділення амбулаторного діалізу та маніпуляційного кабінету на четвертому поверсі поліклініки, приміщень першого поверху відділення інтенсивної терапії новонароджених будівлі корпусу №11-А, ремонт частини приміщень харчоблока, який забезпечує їжею маленьких пацієнтів, їх батьків та медиків лікарні. Загалом це понад 700 людей.
Крім того, у межах співпраці буде закуплено понад 250 одиниць сучасного медичного обладнання та витратні матеріали для нього. Зокрема, лікарня отримає обладнання для проведення планового та гострого гемодіалізу, маніпуляційного кабінету, першого поверху відділення інтенсивної терапії новонароджених та третього поверху відділення інтенсивної терапії глибоконедоношених новонароджених.
Додатково встановлять потужні сонячні станції на дахах трьох будівель лікарні разом із аварійними джерелами живлення, а також окремий пакет акумуляторних батарей задля зменшення використання електричної енергії з мережі та підвищення енергонезалежності лікарні. Йдеться про декілька гібридних станцій різної потужності та системи накопичення електричної енергії тощо. У межах співпраці планується встановлення й двох медичних ліфтів замість звичайних.
Завдяки відновленню лікарні буде покращено доступ маленьких пацієнтів з усієї України до спеціалізованих медичних послуг.
Також у ході візиту українсько-німецька делегація відвідала Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоровʼя України. Нагадаємо, медичний заклад також зазнав руйнувань внаслідок російської ракетної атаки 8 липня. Нині у Центрі кардіології та кардіохірургії тривають роботи з відновлення приміщень.
Під час візиту до Охматдиту Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко висловив вдячність Міністру економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свеньї Шульце за міцну підтримку України попри непростий час. Очільник МОЗ зазначив, що з перших днів повномасштабної війни Німеччина була однією з країн, що найбільш активно допомагали Україні і нашим громадянам, які постраждали внаслідок повномасштабної війни. Йдеться про численну гуманітарну допомогу, надання обладнання для лікарень, відновлення медзакладів та медичну евакуацію постраждалих українців.