• In English
 • Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко поспілкувався з колегами-міністрами з Чехії та Греції
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 04 квітня 2022 року о 21:46

  Щодня наша держава проходить тяжкі випробування, страждає наша медична система. Але ми відчуваємо, як міжнародні партнери простягають нам руку допомоги. Про це заявив Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко під час розмови зі своїм колегою із Греції Атанасіосом Плеврісом та керівником Дитячої лікарні Святої Софії в Афінах доктором Манолісом Папасавасом.

  «Греція готова прийняти дітей разом з їхніми батьками на лікування, вже сьогодні ми розпочинаємо формування пацієнтів першого, але не останнього, рейсу до країни, – розповів Віктор Ляшко. – Також Греція розгляне можливість прийому дорослих пацієнтів з України, які через війну, розв’язану росією, потребують довготривалого лікування та реабілітації з подальшим протезуванням».

  Окрім того, очільник МОЗ мав розмову з Міністром охорони здоров’я Чеської Республіки, професором Властімілом Валеком. З моменту російського вторгнення Чехія прихистила понад 250 тисяч українських біженців і надалі продовжує надавати притулок тим, хто цього потребує. На лікування до країни прибуває все більше маленьких пацієнтів, які були евакуйовані з українських лікарень.

  За словами Віктора Ляшка, Україна та Чехія мають давні партнерські стосунки у медичній сфері. Нині чеські університетські клініки усіляко допомагають нашим медзакладам в умовах війни.

  «Велика подяка чеським колегам, які зі свого боку продовжують тиснути на агресора та всебічно підтримують позицію України. Маю сподівання, що вже найближчим часом пан Валек відвідає Україну та зможе особисто побачити героїчну працю наших лікарів та наслідки, до яких призводить російська війна для мирного населення нашої країни», – зазначив Міністр.

  Також Україна і Чехія ведуть перемовини щодо обміну професійним досвідом для практикуючих лікарів та для тих медиків, які тільки опановують професію.