• In English
 • Міністр оборони взяв участь в «Годині запитань до Уряду» у Верховній Раді України
  Міністерство оборони України, опубліковано 18 жовтня 2019 року о 13:28

  Сьогодні, 18 жовтня, Міністр оборони України Андрій Загороднюк взяв участь у «Годині запитань до Уряду» на пленарному засіданні Верховної Ради України.

  Під час засідання, відповідаючи на запитання депутатів, керівник вітчизняного військового відомства поінформував щодо умов початку розведення сил і засобів від лінії розмежування на Сході України.

  «За результатами засідання Тристоронньої контактної групи 1 жовтня 2019 року у Мінську було досягнуто домовленості щодо виконання заходів з відновлення розведення сил і засобів на ділянках в районах населених пунктів Золоте та Петрівське. Розведення сил і засобів має здійснюватися при проведенні моніторингу Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ, а також під контролем Спільного центру контролю та координації, синхронно і дзеркально з обох сторін та повинно бути завершено протягом трьох діб. Передумовою початку розведення сил і засобів від лінії розмежування має бути підтвердження (верифікація) СММ ОБСЄ відсутності порушень режиму припинення вогню на вказаних ділянках тривалістю не менше семи діб», - наголосив Андрій Загороднюк.

  Він також зазначив, що відсутність порушень режиму припинення вогню на ділянках розведення передбачає, в тому числі, відсутність обстрілів зі стрілецької зброї.

  Відповідаючи на запитання щодо готовності позицій, на які мають відводитися українські військовослужбовці, та умов перебування військових на них, Міністр оборони України зазначив: «Підрозділам, які розгорнуті в межах ділянок розведення, визначені завдання щодо організованого та поетапного зайняття рубежів і позицій поза межами ділянок розведення. Відновлення фортифікаційних споруд здійснюється інженерними підрозділами. Чому відновлення? Тому що ми вже були на цих позиціях у 2016 році. Вони були підготовлені у 2016 році – зараз закінчується їх відновлення».

  Андрій Загороднюк також зауважив, що Головним управління оперативного забезпечення Збройних Сил України організована доставка та видача матеріальних засобів з польових складів для забезпечення будівництва (відновлення) фортифікаційних споруд в районах відведення військ.

  «Ми говоримо зараз тільки про дві ділянки. Відведення буде проводитись поетапно, на заздалегідь підготовлені позиції, з підготовленою системою траншей та ходів сполучення, обладнаними укриттями для особового складу, місцями для його проживання, а також створеними належними умовами для виконання бойових завдань. Я персонально був на цих двох ділянках і мав можливість пересвідчитися у підготовці позицій», - наголосив Андрій Загороднюк.

  Він також додав, що порядок виконання завдань силами і засобами, які входять до складу Об'єднаних сил, визначено Планом застосування Об’єднаних сил, що передбачає дії за різних умов обстановки.

  «За результатами роботи Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України та Міністра оборони України на лінії зіткнення сторін прийнято рішення щодо створення модульних містечок для проживання особового складу. Першу поставку конструкцій модульного типу заплановано здійснити у грудні 2019 року», – повідомив очільник вітчизняного оборонного відомства.

  Відповідаючи на запитання щодо здійснення захисту цивільного населення у «сірій зоні» від дій ДРГ та обстрілів, Міністр оборони зазначив: «Захист цивільного населення у зоні відведення буде здійснюватися у відповідності до чинного законодавства та забезпечуватися представниками Національної поліції та іншими силами безпеки у взаємодії з військово-цивільними адміністраціями. Підрозділи Збройних Сил будуть утримуватися в готовності до негайного реагування на порушення домовленостей щодо відведення військ та, у разі відновлення обстрілів, займуть позиції відповідно визначених планів».

  На питання щодо необхідних за нинішніх обставин коштів для переозброєння Збройних Сил України Андрій Загороднюк зауважив, що наразі існуючий стан справ дозволяє забезпечити потребу Збройних Сил в озброєнні та військовій техніці з урахуванням відновлення існуючих зразків. Проте більша частина зразків озброєння є застарілою.

  «Подальші перспективи в переозброєнні будуть залежати від результатів оборонного огляду, що зараз проводиться, та визначення обрису майбутніх Збройних Сил», – зазначив Міністр оборони України.