• In English
 • Міністр оборони України та новопризначений Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні обговорили нові проекти у сфері безпеки
  Міністерство оборони України, опубліковано 05 серпня 2020 року о 12:06

  4 серпня відбулась зустріч Міністра оборони України Андрія Тарана з новопризначеним Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні паном Вальдемарасом Сарапінасом.

  Глава оборонного відомства України привітав Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки з призначенням на посаду, побажав йому успіхів у роботі та запевнив у готовності надавати всебічну підтримку в контексті двостороннього співробітництва.

  Під час зустрічі сторонами було підтверджено зацікавленість у розвитку діалогу в рамках регіональних проектів та ініціатив, здійснено обмін думками щодо подальшого розвитку регіонального співробітництва, відмічено важливість розвитку нових проектів у сфері безпеки, які спрямовані на протидію існуючим викликам та загрозам.

  У цьому контексті сторони погодились щодо вагомого значення діяльності ЛИТПОЛУКРБРИГ для забезпечення стабільності та підтримання безпеки в регіоні.

  Особливу увагу сторони приділили питанням стану реалізації оборонної реформи, обговорили її основі напрями та результати.

  Міністр оборони України подякував литовським партнерам за консультативно-дорадчу допомогу, спрямовану на реалізацію оборонної реформи, відзначив активну роль литовської сторони в діяльності робочої групи з оцінки системи професійної військової освіти.

  За результатами зустрічі сторони погодились продовжити роботу за напрямами трансформації військової освіти, підготовки підрозділів, розвитку сержантського корпусу, кібернетичної безпеки та сил спеціальних операцій. У ході переговорів Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні зазначив, що Литовська Республіка буде підтримувати Україну у боротьбі проти агресії Російської Федерації, а також продовження збереження санкцій, доки територію України не буде деокуповано.