• In English
 • Міністр оборони України та Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні визначили важливі напрямки двостороннього співробітництва
  Міністерство оборони України, опубліковано 25 березня 2020 року о 10:29

  Міністр оборони України Андрій Таран провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом, який завершує дипломатичну місію в Україні.

  Сторони обговорили стан та перспективи українсько-литовського співробітництва в оборонній сфері. Міністр оборони наголосив, що для України є надзвичайно важливим продовження реалізації процесу реформ та підкреслив внесок партнерів у розбудову оборонних спроможностей держави.

  Андрій Таран вкотре акцентував увагу на незмінності курсу на Євроатлантичну інтеграцію. Він зазначив, що це є чи не єдиним способом посилення обороноздатності країни та протистояння збройній агресії Російської Федерації.

  В цьому контексті керівник оборонного відомства відзначив важливість продовження спланованих заходів міжнародного співробітництва з численними країнами-партнерами, а також багатонаціональних навчань, після покращення епідеміологічної ситуації та завершення дії обмежуючих заходів із запобігання розповсюдження коронавірусу COVID-19.

  Українська сторона відзначила роботу радників та інструкторів з Литовської Республіки, їх внесок у реформування Збройних Сил та розвиток спроможностей сил оборони держави.

  Міністр також наголосив на важливості планових заходів двостороннього співробітництва до реалізації яких слід повернутися у майбутньому та реалізації спільних ініціатив, таких як Декларація щодо співробітництва з кібербезпеки.

  За результатами зустрічі сторони підтвердили наміри розвивати співпрацю у таких сферах як реформування системи військового управління, розвиток сержантського та старшинського складу, територіальна оборона та кіберзахист.

  Андрій Таран подякував Марюсу Януконісу та відзначив його особистий внесок у розвиток відносин між Україною та Литовською Республікою. Міністр нагородив Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні відзнакою Міністерства оборони України – медаллю «За сприяння Збройним Силам України».