• In English
 • Міністр оборони України поспілкувався з представниками ЗМІ за підсумками робочого візиту Державного секретаря з питань оборони Великої Британії в Україну
  Міністерство оборони України, опубліковано 21 грудня 2018 року о 18:45

  Сьогодні, 21 грудня, відбувся робочий візит Державного секретаря з питань оборони пана Гевіна Вільямсона в Одесу, в ході якого відбулися двосторонні переговори з Міністром оборони України Степаном Полтораком та низка запланованих заходів.

  Під час спілкування з представниками ЗМІ на борту флагмана ВМС ЗС України фрегата «Гетьман Сагайдачний» Міністр оборони України зазначив: «Рівно місяць тому, під час мого візиту в Лондон, ми з моїм колегою прийняли ряд конкретних дуже серйозних рішень щодо розвитку взаємовідносин між нашими оборонними відомствами. І сьогодні я дуже радий, що по окремих положеннях наших рішень, договорах, які ми підписали в Лондоні, ми приступили до імплементації».

  Степан Полторак наголосив на важливості прибуття 19 грудня в порт Одеси корабля Королівських Військово-Морських Сил Великої Британії «Echo».

  Очільник вітчизняного оборонного відомства повідомив, що сьогодні обговорювалися питання прискорення реалізації низки конкретних заходів і рішень, які приймались в Лондоні, враховуючи обставини, пов’язані з різким загостренням безпекової ситуації і агресією Російської Федерації на Військово-Морські Сили ЗС України в Керченській протоці, а також ситуації на кордоні між Україною і Росією.

  «Рішення, які ми прийняли, пов’язані з початком роботи з підготовки морських піхотинців. Вже в січні в Україну прибуде група військовослужбовців Військово-Морських Сил Великої Британії для організації взаємодії, планування спільних навчань, а також визначення необхідної матеріально-технічної допомоги Збройним Силам України, безпосередньо Військово-Морським Силам», – розповів Міністр оборони України.

  Він також зазначив, що сторони розглянули можливість прискорення співпраці за всім спектром, починаючи від розширення формату підготовки в рамках навчально-тренувальної програми «Orbital» і виходу на новий рівень підготовки і завершуючи розгортанням і розширенням нашої співпраці в питаннях, пов’язаних з військово-технічною співпрацею.

  «Зранку ми зустрічалися з рідними і близькими наших моряків, які знаходяться в полоні. Дякую за ту роботу, яку проводить Велика Британія щодо їх звільнення і засудження акту агресії Російської Федерації проти незалежної України, тому що акт агресії на Військово-Морські Сили ЗС України є актом агресії проти України», – наголосив Степан Полторак та подякував пану Вільямсону за підтримку територіальної цілісності України.

  Міністр оборони України Степан Полторак також повідомив: «Сьогодні ми домовились щодо створення «Офісу друзів України», щоб координувати наші дії щодо надання допомоги в реформуванні Збройних Сил, Військово-Морських Сил, а також нарощування бойових спроможностей ВМС ЗС України».