• In English
 • Міністр культури України поспілкувався з мером міста Равенни щодо забезпечення культурних і освітніх потреб української громади міста
  Міністерство культури України, опубліковано 04 липня 2018 року о 16:46

  Під час робочої поїздки в Італійську Республіку Міністр культури України Євген Нищук зустрівся з Мішелем де Паскале, мером міста Равенни, де відбувся другий етап Міжнародного проекту «Шляхи дружби. Равенна-Київ» - концерт у складі відомих оперних зірок, спільних об’єднаних італійсько-українських симфонічного оркестру та хору, що складається з найкращих українських та італійських виконавців.

  Під час спілкування Міністр культури України Євген Нищук наголосив на важливості забезпечення прав української громади, яка мешкає у місті  Равенна  в частині збереження та розвитку її культурної самобутності.

  Як повідомив Євген Нищук, під час зустрічі з представниками української громади було порушене питання створення спеціального класу для дітей українських мешканців міста з метою отримання фахових знань з мови, літератури, історії та українознавства.

  Міністр культури України звернувся до Мішеля де Паскале з проханням посприяти у вирішенні цього питання в частині компетенції місцевої влади.

  Зі свого боку мер міста Равенни запевнив, що вирішення згаданого питання візьме під особистий контроль для забезпечення культурних та освітніх потреб української громади міста.

  Також під час зустрічі розглядалася можливість проведення спільних культурних заходів та мистецьких обмінів між окремими закладами культури. Зокрема, обговорили можливість представити в Равенні виставку мозаїк Національного заповідника «Софія Київська», яка перекликається з давньою традицією мозаїки в Равенні.

  Нагадаємо, що сьогодні, 4 липня, у рамках Міжнародного проекту «Шляхи дружби. Равенна-Київ», відбудеться окремий концерт театру «Tribute to Valentyn Sylvestrov», присвячений творчості та за участі славетного відомого українського композитора Валентина Сильвестрова у виконанні солістів, оркестру та хору Національного академічного театру опери та балету України імені Тараса Шевченка.