• In English
 • Міністр Кабінету Міністрів віддав останню шану Герою України лейтенанту Тарасу Матвіїву
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 14 липня 2020 року о 14:12

  14 липня в столиці України на майдані Незалежності відбулося урочисте прощання з Героєм України лейтенантом Тарасом Матвіївим. Вшанувати пам’ять загиблого приїхали бойові побратими з 24-ї механізованої бригади імені Короля Данила, друзі часів Євромайдану та небайдужі співвітчизники.

  Разом із Міністром оборони України Андрієм Тараном, Головнокомандувачем Збройних Сил України генерал-полковником Русланом Хомчаком та Заступником Міністра у справах ветеранів України Олексієм Ілляшенко долучився до прощання і Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов.

  Міністр КМУ поклав квіти до портрета полеглого Героя та подякував:

  Жодне слово не може передати вдячність за мужність, захист нашої держави, спасіння життя товаришів та шляхетність. Щирі співчуття родині та близьким. Тарас, віддаючи своє життя у такому молодому віці, врятував набагато більше: життя побратимів, майбутнє їхніх дітей та мир у нашій країні. Спочивай з миром... 

  Нагадаємо, Матвіїв загинув увечері 10 липня, коли російські війська обстріляли українські позиції в районі села Троїцьке Попаснянського району Луганської області. Одна з мін потрапила в бліндаж, де перебували двоє наших захисників. Тарас Матвіїв витягнув їх назовні й переніс у безпечне місце. У цей час ще одна міна впала на позицію й осколками смертельно поранила Тараса.

  Указом Президента Володимира Зеленського від 13 липня 2020 року Тарасові Матвіїву присвоєно звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка». Нагороду отримав батько загиблого, який також приїхав на прощання з полеглим сином.