• In English
 • Мінінфраструктури з партнерами розпочинають пілотні проекти підтримки громад в 5 регіонах України

  Зокрема, в рамках проекту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), який фінансується урядом Канади, Мінінфраструктури буде надана експертна підтримка щодо формування та впровадження державної політики в питаннях відновлення, регіонального розвитку та децентралізації. Йдеться про початок роботи в 5 найбільш постраждалих внаслідок російської агресії регіонах. 
  Відповідний Меморандум про співпрацю підписали Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков та директор проекту SURGe Танія Лей Санфорд Аммар.
  «Підвищення ефективності реформи децентралізації, посилення спроможності громад – сьогодні це необхідна умова успішної відбудови. Міністерство системно працює над тим, щоб місцеве самоврядування було підготовлене до сучасних викликів, зокрема йдеться про використання цифрових інструментів, впровадження сучасних практик проектного менеджменту. Очікуємо, що експерти проекту SURGе допоможуть вибудувати нову ефективну модель регіонального розвитку. Дякую Надзвичайному і Повноважному послу Канади в Україні Ларисі Галадзі-Кронін за всебічне сприяння та підтримку», – прокоментував Олександр Кубраков. 
  Також експерти проекту SURGe нададуть підтримку у впровадженні Офісів підтримки реформ в громадах. Зокрема, експерти працюватимуть безпосередньо з органами місцевого самоврядування задля покращення ефективності їх роботи.
  Окрім цього, експертна підтримка надаватиметься в наступних сферах:
  • проектне управління та стратегічне планування;
  • управління інвестиціями та моніторинг їх використання;
  • цифровізація та запобігання корупції;
  • реформування просторового планування.
  Найближчим часом Міністерство та проект SURGe планують узгодити Спільний план дій, який конкретизує ключові напрями співробітництва. 
  SURGe є проектом міжнародної технічної допомоги Уряду України, який фінансується Урядом Канади. Його головна мета – допомога Уряду України у впровадженні реформ у сферах урядування і економічного розвитку, які відповідають потребам населення.