• In English
 • Мінінфраструктури розпочинає реалізацію масштабної стратегії Антикорупційного комплаєнсу

  До Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури сьогодні прикута пильна увага українського суспільства, міжнародних партнерів, урядових та неурядових організацій. Уже очевидно, що після перемоги нас очікує наймасштабніша відбудова з часів Другої світової війни. 
  Задача Міністерства не тільки відновити житло, транспортну чи соціальну інфраструктуру. Задача зараз – побудувати зрозумілу антикорупційну інфраструктуру та сформувати довіру для всіх, хто працюватиме з процесом відновлення. 
  Один з кроків – запуск Антикорупційного комплаєнсу Міністерства та впровадження ризик-менеджменту. 
  Зазвичай, комплаєнс – це система правил і комплекс заходів, спрямованих на попередження будь-яких дій співробітників, що суперечать вимогам закону. Його використовують у великих бізнес-компаніях, які працюють з іноземними інвестиціями. Наявність комплаєнс-контролю – це своєрідний “знак якості” для співробітництва. 
  Зараз Мінінфраструктури зосереджується на кількох напрямах: 
  - формування корпоративної культури доброчесності у самому Міністерстві;
  - професійний розвиток антикорупційних уповноважених у системі Міністерства;
  - робота з Держагентством відновлення у частині створення прозорих процесів взаємодії з замовниками та підрядниками на будівництві;
  - антикорупційний комплаєнс на державних підприємствах, підпорядкованих Міністерству;
  - антикорупційний комплаєнс для органів місцевого самоврядування через роботу з Офісами підтримки реформ у громадах.
  Що передбачає комплаєнс? Перш за все, це поширення цінностей доброчесності та нетолерування корупції в Міністерстві та всіх підвідомчих держустановах. Досягти цього плануємо за рахунок розробки та впровадження антикорупційної програми Міністерства на 2023-2024 роки, проведення аудиту процесів на предмет корупційних ризиків та відповідно побудови ефективних механізмів їх запобігання та виявлення. 
  До травня цього року ми націлені втілити концепцію доброчесного лідерства з боку менеджменту Міністерства та підвідомчих організацій. 
  Також до вересня 2023 року плануємо залучити до реалізації нашої стратегії керівництво органів місцевого самоврядування, зокрема до цього часу запровадити тренінгові програми щодо доброчесного лідерства для керівників ОМС. 
  Наша стратегія повністю відповідає Державній антикорупційній програмі на 2023-2025 роки, яка була розроблена НАЗК і прийнята Урядом в березні цього року. Ми працюємо однією командою, для якої перемога на антикорупційному фронті є частиною посилення обороноздатності держави. Окремо дякуємо Силам Оборони України, що дають нам час створити міцний фундамент для повоєнного відновлення.