• In English
 • Мінінфраструктури затвердило Політику власності АТ «Укрпошта»

  Мінекономрозвитку вітає затвердження Міністерством інфраструктури України Політики власності для Акціонерного товариства «Укрпошта». Це важливий крок у реформі державних підприємств. Ухвалення Політики власності підвищить ефективність корпоративного управління товариством. Її розробка та затвердження відбулось на виконання вимог, які були закладені в розроблених Мінекономрозвитку та затверджених від 10 жовтня 2018 року Кабінетом Міністрів Основних засад впровадження політики власності щодо суб’єктів господарювання державного сектору економіки.

  Розробка та підготовка до ухвалення Політики власності АТ «Укрпошта» відбувалась за консультаційної підтримки експертів Команди з підтримки реформ Мінекономрозвитку, які раніше вже були долучені до роботи над Політикою власності ДП «Адміністрації морських портів України».

  Політика власності АТ «Укрпошта» визначає основні цілі діяльності та пріоритети володіння товариством, очікувані результати діяльності товариства в середньостроковій перспективі, а також основні принципи та механізми здійснення корпоративного управління товариством.

  Політика власності компанії визначає, що держава володіє підприємством для підвищення його ефективності, збереження і підвищення балансової вартості активів, забезпечення економічних інтересів українського народу, виконання покладених на державу соціальних функцій, а також отримання прибутку від здійснення комерційної діяльності.

  Згідно з ухваленим документом Політики власності основним видом діяльності АТ «Укрпошти» визначено надання універсальних послуг поштового зв’язку та інших пов’язаних послуг населенню, державним організаціям та комерційним підприємствам.

  Документ також встановлює перелік комерційних та некомерційних цілей для АТ «Укрпошта». Так, некомерційні цілі визначені соціальними функціями держави, які вона здійснює за допомогою підприємства. До цих цілей належать надання послуг універсального поштового зв’язку на всій території країни, здійснення виплат і доставок пенсій та різних видів соціальної допомоги, розповсюдження періодичних друкованих видань, а також забезпечення базових фінансових послуг на всій території країни. Серед комерційних цілей визначено надання послуг із відправлення і доставки внутрішніх та міжнародних поштових відправлень, розповсюдження друкованих видань за передплатою, оптова та роздрібна торгівля періодичними та іншими друкованими виданнями, інша комерційна діяльність, що не суперечить Статуту товариства.

  Довідково

  Основні засади впровадження Політики власності щодо суб’єктів господарювання державного сектору економіки розроблені з метою підвищення ефективності здійснення корпоративного управління найбільшими державними підприємствами з урахуванням кращих світових практик Політики власності державних підприємств, зокрема OECD Guidelines on Corporate Governance of SOEs (Рекомендації щодо корпоративного управління державними підприємствами Організації економічного співробітництва та розвитку).