• In English
 • Мінінфраструктури: Маємо забезпечити безпечні умови руху автотранспорту цієї зими
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 08 листопада 2018 року о 16:58

  8 листопада 2018 року під головуванням заступника Міністра інфраструктури Юрія Лавренюка проведено нараду щодо стану підготовки автомобільних доріг державного значення до осінньо-зимового періоду 2018-2019 рр. У нараді взяли участь представники Укравтодору, Служби автомобільних доріг України, обласних державних адміністрацій Київської, Житомирської, Вінницької, Черкаської, Чернігівської, Полтавської областей та м. Києва.

  Учасники наради поінформували заступника Міністра щодо стану підготовки місцевих служб автомобільних доріг та облавтодорів до осінньо-зимового утримання 2018-2019 рр. Зокрема, було обговорено стан фінансування, закупівлі та заготовки технічної солі і фрикційних матеріалів, підготовки техніки і накопичення паливно-мастильних матеріалів, кадрові питання, а також роботу координаційних штабів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

  Юрій Лавренюк повідомив, що станом на сьогодні для утримання автомобільних доріг загального користування державного значення в осінньо-зимовий період заготовлено від загальної потреби близько 64% технічної солі, 67% фрикційних матеріалів, 82% техніки та 79% навісного обладнання для прибирання доріг.

  «В цілому підготовка до зими іде по плану, але ми і досі маємо низку областей, де стан готовності місцевих служб до зими на критично низькому рівні. Це Миколаївська, Київська та Житомирська області. Тому, задля недопущення виникнення будь-яких колапсів, Укравтодор та місцеві служби автомобільних доріг разом із місцевими ОДА мають до 15 листопада розробити та надати до Міністерства інфраструктури деталізовані технологічні карти обслуговування по всіх ділянках доріг, за які вони відповідають. В цих технологічних картах має бути прописано, яка техніка на якій ділянці буде використовуватись, її місцезнаходження, готовність і водій. Всі номери телефонів відповідальних осіб», - підкреслив Юрій Лавренюк.

  Заступник Міністра також наголосив на важливості чіткої комунікації та взаємодії між всіма дорожніми службами, відомствами та оперативними штабами: «У разі погіршення погодних умов та необхідності перекриття доріг повинна бути чітка організація та повне інформування всіх інших областей. Окрім того, повинна бути повна взаємодія із ДСНС та Національною поліцією. Щоб місцеві автодори розуміли, яка техніка у разі надзвичайної ситуації може бути задіяна додатково. Ми маємо унеможливити виникнення ускладнень транспортного сполучення між областями та забезпечити безпечні умови руху автотранспорту цієї зими», - наголосив Юрій Лавренюк.