• In English
 • Мінфін: Для врегулювання ситуації з порушеннями митного законодавства на КПП "Тиса" на Закарпаття відряджено в.о. голови Держмитслужби Ігоря Муратова
  Міністерство фінансів України, опубліковано 31 травня 2020 року о 15:18

  Для врегулювання ситуації із спробами незаконного ввезення товарів та порушень митного законодавства на митному посту “Тиса” (на українсько-угорському кордоні), де перекрито рух в обидва напрямки через скупчення кількох сотень мікроавтобусів, на Закарпаття терміново відряджено в.о. голови Держмитслужби Ігоря Муратова. Він прибуде на КПП "Тиса" спільно з головою Держприкордонслужби Сергієм Дейнеком. 

  Наразі через небажання деяких водіїв мікроавтобусів дотримуватись вимог чинного законодавства (відмови письмово декларувати переміщувані товари та подавати документи до митного контролю, відсутність необхідних документів для переміщення посилок, перевищення обмежень щодо вартості товарів понад норми тощо) на КПП "Тиса" утворились кілометрові черги. 

  Водіям та пасажирам запропоновано можливі варіанти вирішення проблеми в правовому полі: вони можуть задекларувати переміщувані товари згідно з вимогами Митного кодексу, або передати їх до митного складу. Однак, на законні умови перетину кордону поки що погодились лише декілька водіїв.

  "Це чергова спроба перетнути кордон незаконним шляхом і завезти контрабандні товари. Однак, ці схеми більше не спрацюють. Як раніше вже не буде. І до цього мають звикати всі. Ключове завдання реформи митниці, яка зараз в пріоритеті Уряду, це боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил. І це не якісь точкові рішення, а системний підхід. Ми уже посилили контроль за роботою митниць, слідкуємо і даємо оцінку діям митників і методам їх роботи. У нас є розроблений чіткий план заходів з протидії контрабанді та незаконному ввезенню товарів. І він поступово втілюється в життя. Ми маємо важелі, що дозволять тримати у великому тонусі і митників, і контрабандистів", - прокоментував заступник Міністра фінансів Юрій Драганчук.

  Нагадаємо, що в рамках реформи митниці у Міністерстві фінансів створено Департамент забезпечення координаційно-моніторингової роботи, а в Держмитслужбі - таргетинг-центр з моніторингу митного оформлення. Робота цих підрозділів дозволить попереджувати потенційні порушення митного законодавства.