• In English
 • Міненерго проводить робочі групи з бізнесом у межах реалізації фінансової програми допомоги Ukraine Facility
  Міністерство енергетики України, опубліковано 14 серпня 2023 року о 20:21

  Заступник Міністра енергетики Ярослав Демченков взяв участь у роботі секторальних груп з питань енергетики в межах розробки Плану України для реалізації програми Ukraine Facility.

  Ukraine Facility - це програма фінансової допомоги, оголошеної Європейською Комісією. Вона буде спрямована на відновлення та модернізацію економіки України на шляху до стандартів ЄС. Програма передбачає фінансування до 50 млрд євро на 4-річний період.

  Перші обговорення стосувались розвитку ринку електроенергетики, нафти і газу. У роботі груп взяли участь представники бізнесу, профільних асоціацій, урядовці та аналітичні центри. Аналітично-консалтингову підтримку секторальних груп здійснює Київська школа економіки.

  «Ми розробляємо секторальний план із розумінням перспектив вступу України до Європейського Союзу. Наша мета – досягнути безвуглецевості у електроенергетиці до 2050 року шляхом зростання частки зеленої генерації, розвитку атомної енергетики та впровадженню заходів з енергоефективності. Євроінтеграція енергетичних ринків є умовою досягнення стабільності енергосистеми, підвищення її стійкості та сталості», - сказав у вступному слові Ярослав Демченков.

  Варто зазначити, що Міністр енергетики Герман Галущенко під час презентації Енергетичної стратегії 2050 на Конференції з відновлення України наголошував, що інвестувати в Україну варто вже зараз, а інвестиційні можливості нових енергетичних потужностей складають понад 380 мільярдів доларів. На засіданні робочих груп заступник міністра та представники KPMG зупинились детальніше на Стратегії та представили бачення розвитку галузі, моделювання та плани з інтеграції ринків, а також регуляторні та законодавчі зміни, які необхідні для відновлення та розвитку енергетичного сектору.

  «Війна та поведінка росії змінили політичний ландшафт та архітектуру енергетичних ринків. Потрясіння на ринках природного газу та невизначеність щодо забезпечення надійних джерел постачання на найближчі роки змушують нас переглядати інвестиційні рішення у нафтогазовому комплексі. Ми маємо розширювати можливості для видобутку, зберігання та постачання природного газу й водночас підтримувати заходи зі зменшення викидів у нафтогазовому секторі. Зокрема, сприяти розвитку відновлюваних газів, видобутку, зберігання та транспортування водню і біометану. Газ відіграватиме свою роль як перехідне паливо та джерело гнучкості зростаючої генерації ВДЕ», - зазначив Ярослав Демченков

  Він подякував учасникам робочих груп за активну дискусію. Завдяки предметним консультаціям з представниками сфери буде напрацьовано нові можливості розвитку галузі та спільні рішення.