• In English
 • Міненерго: Посилення захисту енергообʼєктів та поповнення запасів обладнання - засіданнія Координаційної групи G7+
  Міністерство енергетики України, опубліковано 01 грудня 2023 року о 20:27

  Відбулося засідання високого рівня Координаційної групи G7+ з надання допомоги енергосектору України під керівництвом Джеффрі Пайєтта, заступника Державного секретаря США. Від Міністерства енергетики України в онлайн-зустрічі взяв участь заступник Міністра енергетики Ярослав Демченков.

  Джеффрі Пайєтт повідомив учасникам про грантовий внесок США до Фонду підтримки енергетики України на загальну суму 25 мільйонів доларів США, аби підтримати енергосистему цієї зими.

  Це перший внесок від американських партнерів до Фонду, створеного за ініціативи Міністра енергетики Германа Галущенка та єврокомісара Кадрі Сімсон.

  Ярослав Демченков подякував за цю допомогу та поінформував партнерів про подальші спроби росії атакувати енергетичну інфраструктуру України.

  «Після торішніх масованих атак ракетами та дронами ми доклали великих зусиль, щоб відновити наш енергетичний сектор та підготуватися до цієї зими. Лише кілька днів тому через сильну негоду було знеструмлено понад 2 тисячі населених пунктів, ще понад 400 - без світла через обстріли.

  Планові відключення в Україні не застосовуються. Більше того - попри негоду та постійні обстріли, енергетики відновлюють електропостачання, як тільки з’являється можливість», - повідомив Ярослав Демченков.

  Заступник Міністра наголосив на важливості поповнення запасів обладнання, яке потрібне енергетикам для швидкого ремонту енергетичних обʼєктів, пошкоджених внаслідок обстрілів. Він підкреслив, що Міністерство енергетики України, енергетичні компанії та партнери зіткнулися з реаліями складних графіків виробництва енергообладнання, логістики та проблем безпеки. І це потребує оперативного вирішення.

  Сторони також зосередились на питанні посилення захисту енергетичної інфраструктури. Міністр енергетики України Герман Галущенко неодноразово підкреслював, що найкращим захистом для енергообʼєктів залишаються засоби протиповітряної оборони. Крім того, Україна продовжує впроваджувати заходи з посилення фізичного захисту енергетичної системи.

  «Ми також думаємо про майбутнє і починаємо підготовку до наступної зими. Уряд докладає максимум зусиль для планування, модернізації та децентралізації енергетичної системи України. Зокрема, вивчаються технології та проекти з розподіленої генерації. Це дозволить зробити регіони більш енергетично незалежними та підвищить стійкість і стабільність енергосистеми», - розповів Ярослав Демченков.

  На засіданні також були присутні очільники Секретаріату Енергетичного Співтовариства, представники Програми розвитку ООН та інших агенцій системи ООН, міжнародних організацій, зовнішньополітичних та енергетичних відомств країн G7+. Учасники засідання повідомили про допомогу енергосектору, яка особливо потрібна з урахуванням обмеженого часу, адже російські атаки на енергосектор тривають і можуть посилитися будь-якої миті.